Rakstīt par Kampanellu un par viņa sarakstīto darbu ‘’Saules pilsēta’’ mani pamudināja stils , kādā Kampanella raksta, proti - utopija.
Lai gan utopija arī ir viens no filosofijas žanriem, tas tomēr ir saprotams daudzreiz vairāk, nekā jebkurš cits filosofisks virziens vai autors. Lasot utopiju var dzīvot līdzi kā pasakā. Var lidināties nereālās vīzijās, kuras ir izteiktas reālos apgalvojumos.
Utopija ir realitātes izkropļojums, kurš lasītājam ļauj pafantazēt, aizmirsties, kā arī pārdomāt to, vai laime ir tikpat nereālā kā lasītais, jo utopija taču ir nereāla, taču ideāla, bet nesasniedzama.
Toms Kampanella, īstajā vārdā Dziāns Domeniko Kampanella, ir dzimis 1568. Gadā Kalabrijhas novadā Stenjāno ciematā.
Jau 13. gadu vecumā Kampanella sāka rakstīt dzejoļus. Kampanella izglītojās dominikāņa mūka vadībā, pie kura studēja loģiku. Šo mācību ietekmē viņš 15 gadu vecumā iestājas klosterī. Plakanika dominikāņu klosterī Kampanella studēja filozofiju un ticības mācību. Nododoties savām studijām, Kampanella par piemēru ņēma tādus sholostiķus kā Albertu Magnusu un Akvīnas Tomu, kā arī Aristoteļa apcerējumus, kuri tika sarakstīti sholastikas garā. Taču drīz vien Kampanella saprata, ka klostera sienas viņam ir par šauru, viņu tomēr vairāk vilināja sarežģītās ārpasaules izzināšana, nevis šaurā un idializētā klostera dzīve. …