Galveno uzmanību K. Markss ir pievērsis kapitālistiskās sabiedrības ekonomiskās teorijas izstrādāšanai. K. Markss un F. Engels 1848. gadā radīja politisku darbu, kurā tomēr bija arī svarīgi zinātniski vispārinājumi par kapitālistiskās sabiedrības raksturu, „Komunistiskās partijas manifestu.” Referāta tēma ir Kārlis Markss.
Kārļa Marksa galvenais darbs ir „Kapitāls”, kura pirmā daļa tika publicēta 1867. gadā. „Kapitāls” sastāv no trim daļām, no kurām divas pēdējās jau pēc Marksa nāves sakārtoja un izdeva Frīdrihs Engelss. Trešā daļa iznāca 1894. gadā.
Kārlis Markss ir plaši pazīstamā komunisma pamatlicējs. Komunisms — marksismā nākotnes sabiedriska iekārta, bezšķiru sabiedrība, kur ražošanas līdzekļi piederēs visiem kopīgi, ekonomika tiks plānota, sabiedrības locekļi būs vienlīdzīgi.
Referātā tiks apskatītas tādas tēmas kā Kārļa Marksa dzīve un darbi,komunisms un Komunistiskās partijas manifests.
Kārlis Markss piedzima Vācijas pilsētiņā Trīrē 1818. gadā ebreju ģimenē. Kārļa Marksa tēvs pēc profesijas bija jurists un, lai viņš varētu turpināt strādāt, ģimene pieņēma kristīgo ticību. Tas bija nepieciešams Prūsijā valdošo stingro likumu pret ebrejiem dēļ. Kārlis Markss bija apķērīgs un gudrs skolnieks, tāpēc izvēlējās studēt likumus Bonnā un Berlīnē. Tomēr savu zinātņu doktora grāda sacerējumu rakstīja filozofijā. Tajā viņš salīdzināja Demokrīta un Epikrīta viedokļus. 1841. gadā pēc studiju beigšanas Markss cerēja strādāt akadēmisku darbu, bet tā kā viņš jau bija iesaistījies pārāk radikāli domājošās grupās, cerības bija mazas. Tāpēc Markss pievērsās žurnālistikai un ātri tika iesaistīts politiskos un ekonomiskos strīdos. Tie ietekmēja Kārli Marksu, un viņš sāka pārdomāt savu komunisma teoriju.…