Secinājumi
Analizējot K. G. Junga grāmat psiholoģiskie tipi sniegto informāciju par ekstraverta tipu, kuram ir četri apakštipi. Tomēr sapratu, ka esmu ekstravertais tips, apmēram 80%.
Ekstraverta stiprā puses ir - pievelk apkārtējos cilvēkus, runīgs, liels stāstītājs, katrās viesībās ienes dzīvību, ir apveltīts ar labu humora izjūtu, labi atceras krāsas, emocionāli pārliecinošs, dzīvespriecīgs un enerģijas pārpilns, allaž ir ziņkārīgs; ir piemērots skatuvei, viņam piemīt aktiera talants, pastāvīgi izskatās izbrīnīts un atstāj nevainīga cilvēka iespaidu; dzīvo pašreizējam mirklim, ir pārāk vaļsirdīgs, ir mazliet bērnišķīgs.
Ekstraverta trūkumi ir - pārāk iedziļinās detaļās un pārspīlē, viņam piemīt īsts runāšanas drudzis, ieslīgst banalitātēs, ir paviršs, nespēj iegaumēt cilvēka vārdus, aizvaino cilvēkus, dažiem liekas pārspīlēti jautrs, viņiem piemīt bezgalīgas enerģijas rezerves, ir egoistisks, ātri iekarst dusmās un apsūdz, ir naivs, ātri ļauj sevi piekrāpt, viņam ir skaļa balss un uzmācīgi smiekli, ir viegli ietekmējams, viegli aizkaitināms, daži viņu uzskata par lielībnieku, nekad nekļust pieaudzis.
Kā jau minēju pētot Junga grāmatu var saprast to, ka katrs ekstraverta tips ir diezgan atšķirīgs viens no otra, bet ja salīdzināt ekstravertu ar introvertu, tad tas ir kā suns ar kaķi, kuri dažreiz var parunāt savā starpā.
„Bieži vien rokas zina, kā atrisināt mīklu, ar kuru intelekts ir cīnijies veltīgi.”
…