Dažādi konflikti, sadursmes, strīdi un nesaskaņas starp atsevišķiem indivīdiem, indivīdu grupām, valstīm un konfesijām vienmēr ir pastāvējušas un turpina pastāvēt arī mūsdienās. Vienīgi atšķirība ir šo sadursmju apmēros, respektīvi, vai šis strīds vai sadursme sava apmēra rezultātā iegūst starptautisku uzmanību vai arī tas tā arī paliek nepamanīts. Konflikti, kas netiek atrisināti īsā laika periodā, bet ilgst vairākus mēnešus un pat gadus, kas prasa daudz upuru, kuru atrisināšanai nepieciešama ārvalstu palīdzība, šādi konflikti tiek uzskatīti par ‘’karstajiem punktiem’’. Šajos punktos ir grūti paredzēt notikumu attīstību, šajos punktos situācija ir ļoti nestabila, cilvēki nevar justies droši par sevi, par savu dzīvību un drošību. Lielākā daļa valstu parasti saviem pilsoņiem iesaka atturēties no to valstu apmeklējuma, kuras pieskaita pie ‘’karstajiem punktiem’’. Mūsdienās pasaulē ir vairāki karstie punkti- Irāka, Čečenija, Sudāna, kā arī manis apskatītā Afganistāna.
Afganistāna, kas literāri nozīmē Afgāņu zeme, ir kalnaina cietzemes ieskauta valsts, kas atrodas Centrālāzijā.1 Tās vēsture un kultūra ir vairāk nekā 5000 tūkstošus gadu sena. Afganistānai pagātnē ir bijuši vairāki nosaukumi. Senos laiko tā tika saukta par Arianas ( Aryana ) zemi. Viduslaikos Afganistānu dēvēja par Korasānu ( Khorasan ). Afganistānas iedzīvotāju skaits ir nedaudz zem 30 miljoniem un tās kopējā platība ir vairāk kā 647 tūkstoši kvadrātkilometru.
Afganistāna ir neviendabīga nācija, kurā pastāv trīs galvenās etniskās grupas: Puštuni ( 42%), Tadžiki ( 27%) un Uzbeki ( 9% )2. Afganistānā valda islāma ticība, taču vienlaikus pastāv arī Skihisms un Hinduims, lai gan abas šīs ticības nav plaši izplatītas salīdzinājumā ar islāmu. Afganistānā nacionālā valoda ir Afgāņu persiešu, saukta arī par Dāru valodu. Afganistānas galvaspilsēta ir Kabula, kuru apbrīnoja daudzas vēsturiskas ‘’figūras’’. Taču pateicoties daudziem kara gadiem, Kabula bieži vien ir tikusi sagrauta un izpostīta.
Šodien Afganistāna ir ceļa uz savu ‘’atdzimšanu’’, taču pateicoties gadu desmitiem ilgam karam, Afganistānas ekonomika ir gandrīz pilnībā iznīcināta. 2004. gada 9. Oktobrī Afganistānā notika prezidenta vēlēšanas. Šajās vēlēšanās piedalījās vairāk nekā astoņi miljoni afgāņu. Vēlēšanās uzvarēja un par prezidentu kļuva Hamids Karzajs ( Hamid Karzai ).…