Ievads
Ķermeņa izrotāšanai ar krāsām ir tūkstošiem gadu sena vēsture. Kopš cilvēces pirmsākumiem ķermeņa izdaiļošana ar visdažādāko krāsu, rakstu un ornamentu palīdzību ir bijusi savdabīga personības apliecinājuma zīme. Mūsdienās tetovējumi un zīmējumi uz ādas vieniem ir kļuvuši par mākslas veidu, dažiem tie apliecina piederību kādai konkrētai domubiedru grupai. Bieži vien tajos tiek pausta autobiogrāfiska informācija, dažkārt apjomīgi tetovējumi var vēstīt arī par psihiskām novirzēm, jo daži indivīdi tādējādi pasaulei demonstrē savu protestu, spēju paciest sāpes. Cilvēciskām būtnēm visos laikos raksturīga cenšanās sevi izskaistināt. Un, ja vēl talkā nāk modes pavedinošā vara, saprotams arī kārdinājums tai pakļauties… Mode nāk un aiziet. Diemžēl tās iespaidā tapusī zīme uz cilvēka ķermeņa paliek. To likvidēt var tikai ar operāciju. Ar lāzertehnoloģijas palīdzību iespējams izvairīties arī no rētām. Tas viss ir dārgs prieks, tādēļ varbūt kādreiz atkal interesentiem būs lemts pētīt nevien tetovēto sociālo un nacionālo piederību, bet arī iedziļināties modes un cilvēka attiecību fenomenā.
1.Tetovēšana
Cilvēki tetovēties sāka, apmēram, līdz ar Ēģiptes piramīdu celšanas aizsākumiem, bet kas zina, varbūt tā ir vēl senāks fenomens. . Tetovēšanās izplatījās līdz ar Ēģiptes impērijas attīstību Grieķijā, Romā, Persijā, Krētā un Arābijā. Ap 2000gadu p.m.ē. tetovēšana izplatījās Ķīnā.
Vārds ‘tattoo’ cēlies no Taiti iedzīvotāju vārda ‘tatu’, kas nozīmē ‘kaut ko apzīmēt’. Ir pierādīts, ka tetovēšana eksistējusi jau no 12000g p.m.ē. Tetovēšanas mērķis sākumā bijis - „lai atšķirtos kultūra no kultūras”. Tetovēšana vienmēr ir bijusi svarīga dažādos rituālos un tradīcijās.
Vienkāršā valodā tetovēšanu var nodefinēt kā ‘zīmēšanu ar adatu zem ādas.’ Tetovējums nav tikai ērglis, mīļotā attēls vai bultas cauršauta sirds uz pleca vai rokas. Īsts tetovējums ir neatkārtojams mākslas darbs uz ķermeņa. Tetovēšana ir ļoti sena māksla. Tā nāk no Austrumiem – no Jaunzēlandes, Japānas. Ziemeļu zemēs tetovēšana pazīstama kopā kristietības laikiem.
Tetovēšana pārsvarā saistās ar sabiedrības zemākajiem slāņiem – cietumniekiem, jūrniekiem, prostitūtām, zaldātiem, piedzīvojumu meklētājiem, dažādiem perversiem un viņiem līdzīgiem tipiņiem, bet no otras puses ar augstākās sabiedrības ekscentriķiem, bagātniekiem, aristokrātiem, intelektuāļiem, māksliniekiem un visiem tiem, kas dzīvi dara krāsaināku. Sabiedrības elite ir tetovējusies gadsimtu garumā – Krievijas cars un cariene, Amerikas augstākā sabiedrība, imperators Vilhelms ll, lēdija Randolfa Čērčila, u.c. mūsdienās elite nav diezko mainījusies: tetovējas filmu zvaigznes, roka zvaigznes, reperi, daudzi teātru aktieri, mūziķi. Viņi ir tie, kuriem cenšas līdzināties, kuri nosaka modi un ietekmē kultūru. Ar savu tēlu un uzvedību viņi ietekmē sabiedrības dzīvesveidu, mākslu, morāli, demokrātiju un domas par sabiedrību kopumā – Mikijs Rurks, Vūpija Goldberga, Džonija Deps, Drū Berimora, Džūlija Robertsa, Eminems, Ozols un daudzas citas grupas, dziedātāji un aktieri. Ar videoklipu starpniecību tie kļuvuši par daļu no mūsdienu cilvēka tēla, tādēļ tetovēšanās kā suverēns mākslas veids ieņem pasaulē un kultūrā arvien lielāku vietu.
…
Veikts vidusskolā kā ZPD darbs. Darbs tika novērtēts uz 8. Ir secinājumi un 3 pielikumi, vērojumi, analīze.
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Mākslas stils, antīkā kultūra - Senā Grieķija
Реферат для средней школы12
-
Ēģiptes māksla no 5.gt.p.m.ē. līdz 11.gs.p.m.ē.
Реферат для средней школы7
-
Kopīgais un atšķirīgais Rundāles un Jelgavas baroka piļu mākslā
Реферат для средней школы15
-
Renesanses zinātne un lielie ģeogrāfiskie atklājumi
Реферат для средней школы12
-
Mākslas izcelšanās
Реферат для средней школы5