Ķīna neapšaubāmi ir viena no pasaules senākajām un lielākajām civilizācijām. Tās aizsākumi meklējami vismaz 5000 gadu senā pagātnē Jandzi upes ielejā. Būdama Austrumu civilizācija, Ķīna mums, rietumniekiem, ir ļoti īpatnēja ar savu kultūru, filozofiju, politiku un nenoliedzami, ekonomiku.
Daudzi pierādījumi liecina par to, ka Ķīna lielāko daļu sava 5000 gadu pastāvēšanas laika ir bijusi vislielākā, visapdzīvotākā, visbagātākā un visvarenākā nācija uz Zemes. Ķīnā dinastijas ir cēlušās un kritušas viena pēc otras, taču tas nav apturējis to no plaukšanas ilgtspējīgas attīstības. Turklāt Ķīna ir viena no retajām pasaules tautām, kuras dzīve un kultūra rit tajā pašā teritorijā, kur tā sākusies.
Ķīnas kultūra ir viena no vissenākajām kultūrām pasaulē. Tā sākusi veidoties jau vairākus gadu tūkstošus p.m.ē. un nepārtraukti attīstījusies līdz pat mūsu dienām, neraugoties uz neskaitāmiem nomadu iebrukumiem, asiņainiem iekšējiem brāļu kariem un ārzemnieku agresijām, kas dažkārt izpostījušas ķīniešu zemi, iecērtot dziļas brūces tās saimniecībā un kultūrā. Taču neviens iebrucējs nespēj pretstatīt savu kultūru ķīniešu tautas kultūrai. Visas svešinieku ciltis, kas iekarojušas Ķīnu, ir zaudējušas savu dzimto valodu, savu rakstību un pakļāvušās Ķīnas kultūras ietekmei, gandrīz pilnīgi asimilējoties ķīniešu tautā.…