Katras saimniecības veiksmes un panākumu atslēga slēpjas pareizā saimniekošanas prasmē, bet lai veiksmīgi un pareizi saimniekotu ir jābūt gan pieredzei, gan zināšanām.
Kursa darbā tiks apskatīta ķiploku audzēšanas tehnoloģija, kā arī tiks meklēti risinājumi manas saimniecības modernizēšanai, lai efektīvāk varētu audzēt šo kūltūraugu.
Pats ar ķiploku audzēšanu esmu sācis nodarboties ļoti nesen apmēram 3 gadu pieredze šā kūltūrauga audzēšanā, sevi dēvētu vēl par iesācēju, kam daudz vēl jāmācās, bet iemaņas jau ir, kuras vajadzētu tikai vēl papildināt.
Latvijā ķiploku audzēšana pašlaik nav populāra, lielaudzētāju ir ļoti maz, kaut gan ķiploku audzēšana ir ļoti rentabla nozare, jo naudas izteiksmē no viena hektāra var gūt ļoti pieklājīgus ienākumus salīdzinājumā ar citām kultūrām. Es pirmkārt uzskatu, ka pirmais no faktoriem, kas attur cilvēkus audzēt ķiplokus lielās platībās ir lielais roku darbs, kas jāveic audzējot ķiplokus, jo produkcijas sagatavošana tirgus preces izskatā ir roku darbs.
Uz doto momentu es domāju, ka būtu pat problēmas iegādāties kvalitatīvu ķiploku stādmateriālu pietiekošā apjomā nu teiksim vairākas tonnas, jo kā iepriekš minēju, pašlaik ķiplokus Latvijā audzē mazās platībās un pārsvarā savām vajadzībām, bet tirgu aizpildām ar ievestajiem ķiplokiem no ķīnas.
Kādreiz Latvijā plaši tika audzēti ķiploki, tas bija astoņdesmitajos gados, bet tad pārstrādātāji sāka lietot ķiploku pulveri un ķiploku audzēšana Latvijā apsīka, taču pulveris nedod vēlamo efektu un nu ķiploki atkal ir pieprasīti.
Es ļoti ceru, ka šī nozare attīstīsies un mēs Latvieši paši pieaudzēsim savām vajadzībām ķiplokus, lai nebūtu jāieved no Ķīnas, jo garšas un pārstrādes īpašību ziņā Latvijā audzētie ķiploki ir pārāki. …