Latvijā dabīgais gamma radiācijas fons, kas ir viens no lielumiem, ar kuru raksturo radioaktīvā starojuma esamību vidē, ir robežās no 50 līdz 120 nano zīvertiem stundā (nSv/h), bet atkarībā no meteoroloģiskiem apstākļiem, gadalaika, kosmiskā starojuma intensitātes tas var nedaudz pieaugt. Ļoti augsts gamma radiācijas līmenis ir 10 Sv/h, kāds varētu būt tikai ļoti nopietnas kodolavārijas gadījumā.
Jūrmalas pilsētā radioaktīvais piesārņojums ir iespējams galvenokārt kodolavāriju kā arī kodolnegadījumu rezultātā, kas var notikt kaimiņvalstīs. Latvijā no 1998.gada vairs nav kodolobjektu, jo Salaspils pētnieciskais kodolreaktors ir slēgts. 10.1. tabulā norādīta kaimiņvalstīs esošo atomelektrostaciju kodolreaktoru vecums (ekspluatācijas sākumgads) un attālums no tā līdz Jūrmalai un Latvijas robežai. Nesankcionētu radioaktīvā piesārņojuma avotu esamība Jūrmalas pilsētā nav konstatēta.
No kaimiņvalstīs esošajām tuvākā ir Ignalinas atomelektrostacija, kas varētu radīt radioaktīvo piesārņojumu Latvijā, tai skaitā arī Jūrmalā. Nesankcionētu radioaktīvā piesārņojuma avotu esamība Jūrmalas pilsētā nav novērota.
Urāna (U – 238) sabrukšanas ķēdē bioloģiski nozīmīgs ir radons (Rn – 222), kas ir cēlgāze, labi šķīst ūdenī. Augos un cilvēka organismā tas nokļūst ar ūdeni un gaisu. Radons ir kaitīgs cilvēka veselībai un veidojas, sabrūkot radijam (Ra – 226). Latvijā radona koncentrācijas noteikšana tika uzsākta 90. gados. Jūrmalā radona vidējā koncentrācija ir 38,3 Bq/m3 (mazstāvu apbūvē), kas nepārsniedz vidējo fona koncentrāciju Latvijā .…