Tēma “Komandītsabiedrība” ir vēl aiz vien aktuāla ar to, ka rada diskusijas sabiedrībā. Mana referāta mērķis ir, balstoties uz vairākiem normatīvajiem aktiem, kā arī dažādu autoru atzīņām, kas skar šo tēmu, atspoguļot viedokli attiecībā pret komandītsabiedrības atbildību, dalību darījumos un parādīt komandītsbiedrības veidus, kādi tagad reālajā situācijā pastāv Eiropā.
Komandītsabiedrība (angliski – limited partnership, vāciski – Kommanditgesellschaft, franciski – societe en commandite) ir viena no uzņēmējdarbības formām, kas minēta likumā “Par uzņēmējdarbību”, tā līdzās līgumsabiedrībai ar pilnu atbildību veido īpašu civiltiesisko attiecību subjektu kategoriju – līgumsabiedrības. Šī vēl joprojām ir tā uzņēmējdarbības forma, kura izraisa neskaidrības savas īpatnās dalības un statusa civiltiesiskajās attiecībās dēļ.
Lai gan likumi visos sīkumos paredz komandītsabiedrību darbību, reālā situācija Latvijā ir tāda, ka atšķirībā no ļoti lielā sabiedrību ar ierobežotu atbildību, akciju sabiedrību u.c. uzņēmējdarbības formu skaita pastāvēšanas LR ir salīdzinoši nedaudzas komandītsabiedrības. Latvijā pretstatā Vācijai u.c. Rietumeiropas valstīm, kurās pastāv pat visdažādākie komandītsabiedrību paveidi, komandītsabiedrības nav populāras.…