4. Komunikācijas problemātika
Autore uzskata, ka katra no pētītajām teorijām ir pilnīgi atšķirīga. Lai arī visās teorijās tiek pētīta cilvēka uzvedība un noteiktās uzvedības iemesli tomēr katra teorija specifiski atšķiras.
Marks pēta cilvēku grupas uzvedību. Freids un Nīče pēta indivīda uzvedību. Marksa un Nīčes teorijās ir līdzība tajā, ka teorijas māca kā radīt labāku cilvēku un cilvēku sabiedrību. Freids iedziļinās cilvēka prāta zemapziņā. Freida sākotnējā ideja, balstās uz dabas zinātnēm, bet Nīče noliedz cilvēka uzvedības savienību ar dabu. Autore uzskata, ka tas ir savādi, ka šīs teorijas tik ļoti atšķiras viena no otras, jo parasti filozofi un psihologi ietekmējas viens no otra. Kā arī, nevienai no teorijām nav iespējams pilnībā piekrist.
Autore uzskata, ka bez šīm teorijām nebūtu panākti daudzi atklājumi un 21.gs. sabiedrība, iespējams, būtu savādāka. Katra no šīm teorijām liek padomāt par paša uzvedību un uzvedības iemesliem. Vai tiešām sabiedrība, apkārtne, zemapziņa spēj mūs tik ļoti ietekmēt...?
Secinājumi
1. Katra teorija atšķiras.
2. Visās teorijās tiek pētīts cilvēks, un tā rīcības iemesli.
3. Nevienai teorijai nevar pilnībā piekrist.
4. Visas teorijas sākotnēji tika noliegtas.
5. Bez šiem pētījumiem par cilvēku, nebūtu atklāti dažādi cilvēka rīcības iemesli, kas, iespējams, mainītu mūsu uzskatus par cilvēku mūsdienās.
6. Viņu idejas tiek izmantotas un mācītas arī mūsdienās.
…