Konflikti ir savstarpēju attiecību un dzīves organiska sastāvdaļa. Ar konfliktiem mēs sastopamies ik uz soļa: mājās (ģimenē), darbā, uz ielas. Konflikts ir izvēle starp ģimeni un karjeru. Neuzmanīgs garāmgājējs uz ceļa, kad braucam uz mājām no darba, domstarpības ar kolēģiem, vadību. Iespējamas situācijas, kad “kāds vienkārši ne tā paskatījās uz otru cilvēku”, bet otrs pārprotot acu skatienu, apvainojas, un uzliesmo konflikts. Pats vārds “konflikts” izraisa negatīvas asociācijas – konflikts ir kaut kas slikts, nevēlams.
Konfliktoloģija – mācība par konfliktiem un to risināšanu.
Izpētot literatūras avotus jēdzienu “konflikts” definē dažādi:
Konflikts – pretēju interešu, viedokļu, pozīciju un mērķu sadursme.
Konflikts – pretēju, savstarpēji nesavienojumu tendenču sadursme cilvēka apziņā, personu vai grupu attiecībās, kas saistīta ar asi izteiktiem negatīviem emocionālajiem pārdzīvojumiem.
Šo tēmu izvēlējos, jo kā jau tiku rakstījis sākumā, ka konflikti ir viena no mūsu dzīves sastāvdaļām. Svarīgi apzināties, ka konflikts pastāv un mēģināt to atrisināt – izvēloties kādu no uzvedības taktikām, kuras apskatītas referāta gaitā. Meklējot informāciju par šo tēmu un izanalizējot to, es guvu ļoti labus un interesantus risinājumus konflikta risināšanai, kurus es varēšu izmantot arī savā turpmākajā dzīves laikā.
Rakstot referātu es saprotu cik svarīgi ir nenoklusēt, bet runāt par problēmu, savām bailēm vai neziņu kaut arī tā ir nesvarīga un maza, jo laika gaitā sakrājoties šīm mazajām problēmām sekas var būt neatgriezeniskas – mēs varam zaudēt kādu sev tuvu cilvēku, iespējas dzīvē un karjerā.…