Igaunija ir viena no mūsu kaimiņvalstīm, tādēļ, manuprāt, ir ļoti svarīgi arī pārzināt mūsu kaimiņu vēsturi, sasniegumus kultūras, mākslas jomā, ekonomikā, kā arī jāzina šis tas arī par viņu svarīgākajā vēsturiskajām un arī mūsdienu personībām. Bez tam arī nesenie notikumi šajā valstī reti kuru ir atstājuši vienaldzīgu. Par to ir dzirdējuši un runājuši gandrīz visi. Igaunijas vārds izskanēja Eiropā, taču šoreiz diemžēl ar negatīvu pieskaņu. Pateicoties šim notikumam valsts popularitāte ir cēlusies. Tas vēl vairāk apstiprināja manu nodomu rakstīt tieši par kādu Igaunijas personību.
Ikviens cilvēks Latvijā zina Latvijas valsts ceturto prezidentu un arī autoritārisma režīma vadītāju Kārli Ulmani. Līdzīga situācija ir arī Igaunijā un Lietuvā. Mūsu dienvidu kaimiņiem tas ir Antans Smetona, bet kaimiņiem ziemeļos – Konstantīns Petss.
Konstantīns Petss ir ļoti interesanta personība, vēsturē pazīstama un igauņu vidū ļoti populāra, taču diemžēl ar diezgan traģisku likteni, jo Padomju okupācijas laikā tika izsaukts uz Maskavu, vēlāk tika izsūtīts un tur viņš arī nomira. Manuprāt, ir ļoti interesanti izpētīt šī cilvēka izaugsmi, ko viņš ir paveicis Igaunijas labā, kā arī apskatīt viņa dzīves aprakstu, jo tādā veidā varu uzzināt daudz interesantu faktu, arī varu labāk izprast to cilvēku uzskatus un domas, kas dzīvoja ne tikai Igaunijā autoritārā režīma un Padomju okupācijas laikā, bet arī abās pārējās Baltijas valstīs: Lietuvā un mūsu pašu Latvijā.
Rakstot šo darbu, centīšos izprast, kāda bija Konstantīna Petsa izaugsme, kāda bija viņa motivācija, kļūstot par autoritārā režīma vadītāju. Ļoti nozīmīga lieta, kas man šķiet interesanta, ir arī šī cilvēka traģiskā nāve, jo, cik biju dzirdējusi pirms šī darba rakstīšanas, viņu izsūtīja uz kādu attālu apgabalu tagadējās Krievijas teritorijā, kur viņš arī mira. Par laimi, igauņu ekspeditoriem izdevās savu bijušo valsts vadītāju atrast un pārapbedīt viņa dzimtenē.…