SECINĀJUMI
1. Kopfinansēšana ir lielisks veids uzņēmējiem atrast nepieciešamos līdzekļus un popularizēt savu ideju, jo dod iespēju katram cilvēkam iejusties investora lomā un ieguldīt līdzekļus tur, kur šķiet pievilcīgi
2. Investori, kuri investē jau strādājošās platformās Latvijā ir mazāk aizsargāti, jo šobrīd spēkā nav regulējoši normatīvie akti, kuri noteiktu kopfinansējuma pakalpojumu sniedzēja darbības principus, atbildību, licencēšanas un uzraudzības kārtību, kā arī ieguldītāju un aizdevuma saņēmēju interešu aizsardzības pasākumus.
3. Katra no platformām darbojas pēc atšķirīga principa – ar savu juridisko dokumentāciju, lietošanas funkcijām, atskaitēm un ētikas standartiem un ieguldījums var būt pakļauts lielam riskam.
4. Noteikti jāizpēta platformas iepriekšējā ieguldījumu pieredze un statistika. Vai platformas pārvaldniekam ir uzticama kreditēšanas pieredze un vai platforma uzrāda informējošu statistiku par savu darbību. Ļoti bieži platformas norāda skaistus finansēto projektu skaita un summu grafikus, bet reti publicē caurskatāmu finansētā portfeļa kvalitāti.
5. Lielākoties platformas no juridiskā viedokļa darbojas kā sludinājumu dēļi, un visu risku un atbildību par ieguldījuma lēmuma pieņemšanu atstāj uz investoru pleciem, pat ja norāda investīciju iespēju aprakstos aizdevēju reitingus vai citus izvērtēšanas rezultātus.…