SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Referāta ‘’Kopīpašuma tiesības’’ secinājumi iegūti balstoties uz šādām zinātniski pētnieciskām metodēm: salīdzinošo un analītisko. Referāta izstrādes laikā tika iegūti šādi secinājumi:
1. Kopīpašuma tiesība nav obligāta. Tādēļ, ka likumā noteiktas normas, kuras atļauj izbeigt kopīpašuma tiesību.
2. Civillikumā kopīpašuma tiesības normas nav imperatīva rakstura. Līdz ar ko kopīpašniekiem ir dota brīva griba attiecībā uz kopīpašuma tiesību.
3. Kopīpašuma tiesība domājamās daļās ir īpašuma tiesība. Tāpēc, ka dalāma kopīpašuma gadījumā ir iespējams izdalīt katram kopīpašniekam reālo daļu. Tātad katram no kopīpašniekiem ir sava īpašuma tiesība uz šo reālo daļu.
4. Kopīpašuma tiesība ir aprobežojoša, jo vienmēr ir jāņem vērā pārējo kopīpašnieku vēlmes.
5. Kopīpašuma tiesība ir līdzīga īpašuma tiesībai. Tādēļ, ka kopīpašnieks no savas domājamās daļas saņem visus labumus, kas uz to balstās. Līdzīgi ir ar īpašuma tiesību.
6. Kopīpašuma tiesību neuzliek mūžīgi. Tāpēc, ka likums paredz kopīpašnieku domājamās daļas izdalīšanos, līdz ar ko kopīpašums savā ziņā ir izvēles tiesība.
7. Kopīpašuma tiesību var iegūt nejauši. Tātad kopīpašuma pastāvēšana nav atkarīga no likuma normām.
8. Kopīpašuma dalīšanā ir svarīgas kopīpašnieku savstarpējās attiecības. Tā kā likumā ir noteikts dalīšanas veids ar tiesas palīdzību un balstoties uz tiesu praksi, kopīpašnieki reti vienojas par kopīpašuma sadali. Tādejādi var secināt, ka kopīpašuma tiesība ir vissarežģītākais īpašuma tiesību paveids.
…