Līdz ar Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā arī mūsu valstu likumdošanas aktiem jābūt pietuvinātiem Eiropas Savienības likumu normām, kur darba Koplīgums kļūst par neatņemamu sastāvdaļu darba ņēmēja un darba devēja noslēgtajam Darba līgumam. Darba koplīguma esamība uzņēmumā liecina par to, ka darba devējs ir ieinteresēts darbinieka sociālajā aizsardzībā.
Jautājums par darba koplīgumiem šobrīd Latvijā ir ļoti aktuāls, jo darbiniekiem darba koplīgums nozīmē to, ka tas ir izdevīgāks par individuālo darba līgumu, jo tajā ir noteikti dažādi darba un sociālās aizsardzības atvieglojumi. Iemesls tam, ka darba koplīgumu sāk izmantot arvien vairāk uzņēmumu, ir tas, ka darba koplīgumu noslēgšana palīdz uzņēmumiem konkurēt un gūt sekmes mainīgajā uzņēmējdarbības vidē un piesaistīt darbiniekus. Godīgas sarunas ar darbinieku pārstāvjiem veicina gan darbinieku, gan darba devēju sapratni par otras puses problēmām un to veidošanos, kā arī palīdz atrast veidus šo problēmu risināšanai. Tādējādi tiek sekmēta pozitīvu lēmumu pieņemšana, kas apmierina visas iesaistītās puses.
Darba autore šo tēmu izvēlējās tāpēc, ka vēlējās uzzināt vairāk par darba koplīgumu izmantošanu Latvijā, jautājumiem, kas tiek skarti darba koplīgumā, tā noslēgšanas kārtību.
Referāta tapšanā darba autore izmantoja grāmatas, Latvijas normatīvos aktus, Valmieras pamatskolas darba koplīgumu un informāciju no interneta, lai uzzinātu jaunākās tendences darba koplīgumu noslēgšanā.…