Viens no vecākajiem rakstu avotiem ,kas liecina par korupciju ir Bībele. Gan Vecajā, gan Jaunajā korupcija tiek minēta kā nosodāma parādība derībā. Vecās Derības 5. Mozus grāmatā atspoguļota Mozus saruna ar Izraēla tautu kur pravietis sludina likumus un tiesu ieteikumus sakot : „ Tu nedrīksti tiesu grozīt, tev nebūs uzlūkot neviena vaigu, tev nebūs dāvanas ņemt kukulim, jo dāvana dara gudro acis aklas un pilnīgi pagroza lietu stāvokli taisnajiem” .
Korupcija eksistēja arī visās senajās kultūrās kā senā Grieķija, Ķīna, Indija. Šīs senās kultūras savas pastāvēšanas laikā bija radījušas diezgan stabilus valstiskus veidojumus un tāpēc ar tām var saistīt jēdzienu politiskā korupcija, kas izpaužas valsts pārvaldes aparātā. Politiskās korupcijas pamatā bija ierēdņu patvaļa, vēlēšanās iedzīvoties uz citu rēķina.
Indijā nākot pie varas Čandragupta Maurijam tika izveidotas speciālas ziņu pienesēju un slepenpolicistu armijas, kuru pienākumos ietilpa sabiedrības uzskatu pētīšana, kā arī ierēdņu kontrole. Ja ierēdnis tika pieķerts rīkojoties pretlikumīgi, piemēram, ņēmis kukuļus tam draudēja bargs sods. Nereti tika piespriests nāves sods vai iebarota inde.
Ķīnā lai kļūtu par ierēdni pretendentam uz šo amatu bija jākārto rakstiski eksāmeni. Ķīnā amatpersonas par savu darbu saņēma papildmaksu, kam bija nozīme godīguma veicināšanā.…