Secinājumi
Krāsas apkārtējā vidē spēj ietekmēt cilvēku komunikācijas procesu, nonākot cilvēka uztverē un interpretācijā. Krāsas apģērbā darbojas kā neverbāls kods, kurš var parādīt, piemēram, cilvēka noskaņojumu vai attieksmi pret dzīvi (dzīvīgie, drūmie toņi). Protams, nevar apgalvot, ka ar krāsu apģērbā vienmēr tiek nodots kāds neverbālais kods, bieži cilvēki velk to, kas viņiem vienkārši piestāv.
Krāsa palielina pašapziņu, kas ir nepieciešama veiksmīgai komunikācijai. Pašapziņas ietekmē cilvēks izveido savu vizuālo tēlu, toties radot šo tēlu, loma ir krāsām, kuras pielieto. Piemēram, darba intervijās ir jāievēro formāls un lietišķi piezemēts stils, subkultūru pārstāvji izmanto krāsas un simbolus, lai izpaustu savu veidolu, toties sporta faniem savas favorīta komandas krāsas ir simbols, kurš parāda, ko viņi atbalsta.
Ir dažādas dzīves situācijas kā, piemēram, darba intervijas, kurās apģērba krāsai ir liela nozīme, lai cilvēks varētu panākt sev vēlamo rezultātu. Arī tādās tradicionālās ceremonijās kā kāzas un bēres, ir sabiedrībā pieņemtas normas, kuras nosaka, kādas krāsas apģērbs attiecīgajā reizē būtu jāvelk mugurā.
Krāsas var gan labvēlīgi, gan nelabvēlīgi ietekmēt cilvēka psihi un komunikāciju. Par krāsām, kas labvēlīgi ietekmē komunikācijas procesu, var uzskatīt zilo, zaļo, dzelteno, arī pelēko. Par nelabvēlīgām krāsām var uzskatīt sarkano, tās trauksmainības dēļ. Pēc krāsām apģērbā var spriest par cilvēku, ar kuru ir gaidāma komunikācija, un arī paredzēt, vai šī interpersonālā komunikācija izrādīsies veiksmīga vai gluži otrādi – neveiksmīga.
…