Laikā, kad tiek apjausts, cik nozīmīgs faktors sekmīgai uzņēmuma attīstībai un spējai konkurēt vietējos un ārzemju tirgos ir kredītam, svarīgi noskaidrot gan uzņēmuma (kredīta pieprasītājam), gan Bankai (kredīta izsniedzējai) tos faktorus, kas nosaka var vai nevar piešķirt kredītu. Ņemot kredītu, uzņēmumam ir iespēja paplašināt un uzlabot produkcijas vai pakalpojuma kvalitāti, tādējādi iekarojot jaunus tirgus un nostiprināt savas pozīcijas jau esošajos.
Latvijā arvien vairāk tiek popularizēta kredīta izmantošana ikdienas dzīvē, akcentējot to apstākli, ka nauda šodien ir daudz vērtīgāka par naudu rīt. Interese par kredīta saņemšanas iespējām ir palielinājusies arī tāpēc, ka cilvēki ir kļuvuši izglītotāki, jo ir pieejama plašāka informācija par dažādiem kreditēšanas veidiem.
Šī sistēma ir aktuāla vairāku iemeslu dēļ:
1)Būtiski ir tas, cik pareizi banka prot saimniekot kā ar saviem, tā piesaistītajiem līdzekļiem;
2)Cik lielam riskam tā pakļauj izsniegtos līdzekļus;
3)Cik ātri banka spēj noreaģēt uz kredīta pasliktināšanos;
4)Kā bakas darbinieks spēj atšifrēt kredīta pieprasītāja vēlmi slēpt patiesu informāciju, uzrādot sagrozītus datus un informāciju, vai kā citādi;
5)Saistoši šķiet arī tas, ka profesionāls bankas darbinieks ar pieredzi un intiutīvu profesionalitāti, ņemot vērā datorprogrammas vai citus testus, spēj diezgan precīzi noteikt kredīta atmaksāšanas spēju (protams, pie kredīta izsniegšanas nedrīks aprobežoties tikai ar šo, jo šī pieeja var nebūt objektīva). Par pamatu tiek ņemta informācija par:
Nozarēm, to īpatnībām, piemēram, lauksaimniecība – sezoniāla nozare, tātad riskanta;…