Nauda, tai skaitā arī kredītnauda, ir galvenais vidutājs starp dažādām ekonomikas nozarēm un tās apgrozības ātrums sekmē ekonomiskās sistēmas attīstību. Tā ir viens no galvenajiem tautsaimniecības balstiem. Tātad kredītnaudas emisijai ir ļoti liela nozīme ekonomiskās sistēmas funkcionēšanā, tāpēc ļoti svarīgi ir izprast, uz kādiem principiem un metodēm tā pamatojas, lai varētu izvirzīt adekvātus un pamatotus secinājumus tālākus priekšlikumus tās pilnveidošanai.
Kredītnaudas izmantošana mūsdienās kļūst arvien aktuālāka un populārāka, arī parādās vairāki pētījumi un publikācijas šajā jomā, taču tie visi ir nepilnīgi un nesniedz pilnīgu priekšstatu par to, kas īsti ir kredītnauda, kas tai raksturīgs un uz kādiem principiem tiek organizēta tās emisija. Tāpēc autore izvēlējusies šo tematu, lai pilnīgāk iedziļinātos kredītnaudas funkcionēšanas, pielietošanas un emisijas būtībā.
Kursa darba mērķis ir uz speciālās literatūras par kredītnaudas būtību, veidiem un emisiju izpētes un analīzes pamata izstrādāt priekšlikumus kredītnaudas emisijas sistēmas pilnveidošanai.
Kursa darba mērķa sasniegšanai autore izvirza šādus uzdevumus:
1)iepazīties speciālajā literatūrā ar kredītnaudas būtību, tās izveidošanās pamatojumu, un kredītnaudas veidiem;
2)izpētīt speciālajā literatūrā un likumdošanā, uz kādiem principiem un metodēm balstās kredītnaudas emisija;
3)izvirzīt priekšlikumus likumdošanas pilnveidošanai, lai kredītnaudas emisiju padarītu elastīgāku un efektīvāku.
Autore darbā vispirms apskatīs, kas ir kredītnauda un aplūkos tās veidus, lai parādītu atšķirību starp kredītnaudu un papīra naudu, kā arī lai labāk varētu izprast kredītnaudas emisijas būtību.
Darbā autore lietos ekonomiskās analīzes metodes, salīdzinot kredītnaudu ar papīra naudu, kā arī kredītnaudas veidus savā starpā, salīdzinot dažādas kredītnaudas emisijas sistēmas, to principus un metodes.
Pētījums aptver periodu pirms Pirmā pasaules kara (no 19. gs. vidus) līdz mūsdienām, jo gan karš, gan Lielā depresija 30. gadu nogalē atstāja iespaidu arī uz kredītnaudas emisiju, tā principiāli mainījās, līdz ieguva to formu, kas pastāv mūsdienās. …