Es izvēlējos šo klasicisma stila krēslu, jo tajā ir ļoti daudz smalku kokgriezumu, kas prasa ļoti lielu precizitāti, smalkumu un pacietību. Liela nozīme krēsla izvēlē bija tam, ka krēslā ir arī virpotas detaļas, jo es vēlējos apgūt virpošanu. Šis ir stimuls apzināties savas spējas un meistarību, kā arī krēsla izstrādes sarežģītību. Klasicisms (no latīņu valodas classicus – paraugs) sācis veidoties Francijā XVII - XIX gadsimtā. Eiropas kultūra, nogurusi no barokālās pārsmalcinātības un ārišķības, meklēja jaunas izpausmes iespējas.
Gadsimta sākumā arheoloģiskajos izrakumos tika gūti interesanti atklājumi – senās, zem vulkāniskajiem pelniem apraktās grieķu pilsētas – Pompejas un Herkulāna. No Grieķijas un Romas mākslas dārgumiem sāka veidot kolekcijas, un tie – gan oriģināli, gan kopijas, izplatījās visā Eiropā, Antīkās mākslas, mitoloģijas un literatūras zināšanas kļuva par labas izglītības stūrakmeni.
17. gadsimta 30.-50. gadi ir ļoti izdevīgs laika periods lielu talantu attīstībai un izcilu mākslas darbu radīšanai, jo ir ļoti daudz izglītotu cilvēku, piemēram, ar klasisko valodu studijām nodarbojas pat bērni un sievietes, kas ir liels progress tajā laikā. Šajā periodā visur valda ārkārtīga greznība (lielā mērā pateicoties Luija XIV kārei pēc greznības, krāšņuma un skaļām izpriecām), lielā cieņā ir teātris, kas ir gandrīz obligāta izprieca, kā arī populārs ir balets un literatūras studijas.…