Kas ir taktika kā tāda? Taktika tā ir darbība, kuras mērķis ir, izvēloties vispiemērotāko darbību, noskaidrot patiesību lietā. Taktika vienmēr ir atkarīga no konkrētās situācijas. Taktikas nepieciešamība izmeklēšanā ir izskaidrojama ar to, ka noziedzīga nodarījuma atklāšanas procesam ir konflikta raksturs, izmeklētājs strādā apstākļos, kuriem ir nenoteiktības pakāpe, kā arī personu, kuras ir izdarījušas noziedzīgu nodarījumu pretdarbība, jo tās nav ieinteresētas izmeklētāja darbības rezultātā.
Ir ļoti svarīga un nozīmīga kriminālistikās taktikas izpratne, ir jāzina tās precīzs definējums, lai varētu sasniegt sev vēlamus rezultātus. Līdz ar to pašlaik visu kriminālistu vidū šis jautājums ir aktuāls un izraisa diskusijas.
Termins „kriminālistiskā taktika” ir jauns, jo radies pavisam nesen. Līdz šim pastāvējatā tādi termini kā „krimināltaktika”, „kriminālā taktika”, „izmeklēšanas taktika”, „kriminālistikas taktika”. Manuprāt, arī termins „ kriminālistiskā taktika” tomēr līdz galam nav saprotams, arī tagad kriminālistikas zinātnieki pauž dažādus uzskatus attiecībā uz šo terminu, līdz ar to arī definējums varētu atšķirties.
Es piekrītu sekojošam definējumam, ka „ kriminālistisko taktiku varētu definēt kā kriminālistikas sadaļu, kas pēta kriminālprocesa dalībpersonu uzvedības, kā arī izmeklēšanas situāciju veidošanās likumsakarības un uz to izzināšanas pamata izstrādā noziegumu izmeklēšanas darbību un to kompleksa veikšanas paņēmienus, kurus var izvēlēties atbilstoši konkrētai situācijas nolūkā pārvarēt ieinteresēto personu pretdarbību un patiesības noskaidrošanai nelabvēlīgo faktoru ietekmi.”…