Mana referāta mērķis ir izpētīt, analizēt pusaudžu jūtu pasauli, kad ģimene izjukusi, izveidojušās citas ģimenes attiecības. Svarīgi zināt, kā psiholoģiski jūtas bērns, pusaudzis šādās grūtās situācijās.
Šim nolūkam izvēlējos austriešu rakstnieces Kristīnes Nostlingeres romānu „ Ilze ir prom.”
Kristīne Nostlingere ir viena no pazīstamākajām un iemīļotākajām vācu valodā rakstošām bērnu un jauniešu grāmatu autorēm. Viņa ir dzimusi Vīnē, studējusi grafiku, strādājusi dienas avīzē un Austrijas radio. Raksta kopš 1970. gada. Pati ir divu bērnu māte. Daudzas viņas grāmatas saņēmušas balvas. Psiholoģiski- reālistiskais romāns „ Ilze ir prom,” atšķirībā no citu vāciski rakstošu autoru darbiem ir caurvīts ar humoru. Romāns „ Ilze ir prom ” sarakstīts 1. personā, kas jo vairāk izceļ katras situācijas svarīgumu, pat traģēdiju.
Centrā liela ģimene- trīs vecmāmiņas, trīs vectēvi, māte, tēvs, patēvs, patēva sieva, septiņi brāļi un māsas. Paskaidro, kā tas var būt. No bērna mutes tas skan izjusti, reizēm racionāli. Māte saka, ka reizēm tas ir pat izdevīgi. Tiešām, savās jubilejās no visiem saņemu dāvanas.
Vecāki šķīrušies. Paliek divas meitas- Ilze un Ērika. Tēvs vēlāk precējies vēlreiz un otrajā laulībā ir divi bērni. Māte precējusies ar Kurtu un arī viņu kopdzīvē piedzimst divi bērni. Kurts pirms tam bijis precējies un tajā laulībā ir viens bērns.…