Pagrabs
Pils pagrabā dažas daļas patiešām ir tālā 13. gadsimta notikumu liecinieces.
Bīskapa pils arhitektūra bijusi askētiska un vienkārša, bet celta ar tiem laikiem labākajiem un modernākajiem celtniecības paņēmieniem- telpas pārsedz pret uguni un smagajām lodēm drošie krusta velves pārsegumi.
Kā arī tā sienās ir iebūvētas nelielas nišas, lai tumšajās viduslaiku telpās pavairotu gaismu, ko dod sveču liesmas. Uguns šādā nišā tiek pasargāta no vieglas nopūšanas, ejot tuvu garām šādai liesmai niša pasargā arī no vieglas aizdegšanās, bet pats svarīgākais- trīs nišas sieniņas kalpo kā raupji spoguļi, kuri atstaro gaismu un palīdz labāk izgaismot telpu.
Kur atradās pirmās pils galvenā ieeja ar akmenī cirsto krusta zīmi, kurā vietā sākas pazemes eja no pils uz Daugavas krastu vai pat zem Daugavas uz Jēkabpili, vai pagrabi tika lietoti tikai laba vīna glabāšanai Korfu dzimtas saimniekošanas laikā- tā ir tikai maza daļa no neatbildētajiem jautājumiem par šo senāko pils daļu.
Pils pagrabi ir tā vieta, kur visbiežāk dzirdami pils Brūnās Dāmas soļi. Jūs droši vien jautāsiet- kāpēc Brūnā Dāma? Tie, kuri viņu šeit pusnakts stundās ir redzējuši, stāsta, ka viņa ir tērpta brūnā. Nostāsti vēsta, ka tā esot bijusi kalpone, kura iemīlējusi bagātā Korfa dēlu, taču negūstoto pretmīlestību, dzīvi beigusi pašnāvībā.
Šad un tad pagrabā apmeklētājus pārsteidz ne tikai Brūnās Dāmas soļi, bet arī sikspārņu spārnu vēzieni.
…