SECINĀJUMI
1. Krūšu kurvis atbalsta iekšējos orgānus, aizsargā tos no ārējās vides faktoriem, kā arī ir iesaistīts elpošanas procesā.
2. Saraujoties un atslābstot elpošanas muskuļiem notiek ritmiska ieelpas un izelpas maiņa, līdz ar to krūšu kurvis maina tilpumu un gaiss ieplūst un izplūst no tām.
3. Elpošanas biežums, palielinoties bērnu vecumam, samazinās, bet elpojamā gaisa daudzums, vitālā kapacitāte un plaušu ventilācija pieaug.
4. 57 jeb 81% skolēniem krūšu kurvja ekskursijas atbilst vidējām lielumam, bet 13 skolēniem jeb 19% krūšu kurvja ekskursija tika izvērtēta kā zema.
5. Augstākā fiziskā attīstība ir skolēniem no Daugavpils 10.vidusskolas 4b.klases, jo skolēniem nav krūšu kurvja ekskursijas radītājus zem normas un vidējais radītājs ir 7,2 cm, kas ir augstāks par citām skolām;
6. Zēni ir labāk attīstīti nekā meitenēs, jo Daugavpils skolu 4.klašu zēniem krūšu kurvja ekskursijas vidējais rezultāts ir 6,3 cm, bet meitenēm vidējais radītājs ir 5,9 cm, un tas atbilst vidējam lielumam.
7. Plakana krūšu kurvja forma ir visizplatītākā starp izpētītiem skolēniem un ir 71% no visiem skolēniem, koniska forma ir 24% no visiem skolēniem, bet cilindriska forma ir tikai 6% skolēniem.
8. Skolēni ar sliktiem ekskursijas radītājiem ir fiziski slikti attīstīti, jo 8 skolēni no 13, kam ir zems ekskursijas radītājs, nenodarbojas ar sportu.
…