Simptomi, ārstēšanas taktika un tālākās prognozes atbilst tam, kurā vietā sācies vēzis. Kuņģim ir pieci slāņi: iekšējais slānis, tas ir, gļotāda, kura veido kuņģa skābi un citus gremošanas fermentus, kur arī visbiežāk sāk veidoties vēzis, tad ir zemgļotāda, muskuļu slānis, kas sastāv no muskuļiem un kustoties sajauc kuņģa saturu, pārējie divi slāņi ir seroza un subseroza, kuru uzdevums ir aizsargāt kuņģi. Jo dziļāk šajos slāņos ieaudzis vēzis, jo sliktākas ir pacienta izredzes.
Aktualitāte:
Kuņģa vēzis ir otrajā vietā nāves cēloņu struktūrā no onkoloģiskajām saslimšanām pasaulē. Saslimstība ar kuņģa vēzi – 14/100 000 personām gadā, lai gan pēdējos gadu desmitos saslimstība ar kuņģa vēzi samazinājusies, īpaši rietumvalstīs, mirstība joprojām ir augsta.
Mērķis:
Sameklēt attiecīgo lietaratūru, atlasīt būtiskāko informāciju, apkopot literatūras datus par kuņģa anatomiju, tā darbību, kuņģa vēzi, simptomiem, pazīmēm, diagnostiku, ārstēšanu, kā arī par kuņģa vēža riska faktoriem, tā sastopamību un pētījumiem un veikt secinājumus atbilstoši iegūtajām zināšanām.…