SECINĀJUMI
1. Latvijas Republikā pašlaik spēkā ir 15 nodokļi atbilstoši likumam „Par nodokļiem un nodevām”, kuru izmaiņas var būtiski stimulēt vai bremzēt katra uzņēmuma pārskata gada rezultātus un finanšu stāvokli.
2. Veidojot nodokļu sistēmu, ir jāievēro vairāki pamatprincipi, lai nodokļu sistēma būtu ilgtspējīga un efektīva, kā efektivitāte, taisnīgums, vienkāršība, ieņēmumu pietiekamība, aktualitāte un savlaicīgums
3. Valsts uzdevums ir veidot elastīgu, godīgu, efektīvu un vienkāršu nodokļu sistēmu, lai tā būtu saprotama visiem nodokļu maksātājiem un nodokļu ieņēmumi tiktu izlietoti lietderīgi visas sabiedrības labā.
4. Nodokļu prognozējamība ir viens stūrakmeņiem, kas veicina investīcijām pievilcīgu uzņēmējdarbības vidi, kā arī stimulē uzņēmēju veikt nodokļu iemaksas valsts budžetā.
5. Latvijas nodokļu sistēmu var raksturot kā samērā nestabilu, jo ļoti bieži nodokļu jomā tiek ieviestas jaunas izmaiņas.
6. Autore secina, ka nodokļu nestabilitātes iemesls ir ne tikai mainīgie ekonomiskie apstākļi, bet arī likumdevēja varas politiskās atbildības un kompetences trūkums un valsts ilgtermiņa attīstības plānošanas nepilnības.
7. Lielāko ietekmi uz pētāmo uzņēmumu rada pievienotās vērības nodokļa iemaksas.
8. PVN nodoklis tiek iekasēts kā primārais un tas budžetam sniedz ievērojamus ieņēmumus.
9. SIA “Hidraulikas uzņēmums” ir moderns un attīstīts mūsdienu uzņēmums, kurš savā darbībā izmanto mūsdienīgas tehnoloģijas kā birojā, tā arī ražošanā.
10. Nākamā gada budžeta likumprojektu paketē iekļautās izmaiņas nodokļu likumos izraisījušas ilgi nepieredzētu pretreakciju no ietekmīgāko uzņēmēju organizāciju puses.
11. Nodokļu ieņēmumi pret iekšzemes kopproduktu Latvijā ir salīdzinoši zemi.
12. Sākot ar 2016.gada 1.janvāri 37 nozarēs vairs nevarēs piemērot mikrouzņēmumu nodokļa režīmu.
…