Buramvārdu jēdziens ir visai noteikts. Tās ir formulas ar pārdabisku spēku un ietekmi, kuras izmanto tautas ārstniecībā, svētības nodrošināšanai, aizsardzībai un arī kaitēšanai ( 7;6). Buramo vārdu pamatā ir griba piespiest savā vai cita varas ietekmē, lai izpildītos tas, ko burvis vai ragana vēlas.(7;224)
Buramvārdi iedalās vairākās grupās. Ir divas lielas grupas, kas savukārt sadalās sīkāk. Buramvārdi iedalās tādos, kuros ir kristīgais elements un tādos, kuros tā nav, bet ir latviešu mitoloģiskais elements.(7;287) Šīs divas lielās grupas sadalās sīkāk pavēlēs, lūgšanās, analoģijās, kabalistikas burtu formulās, leģendās, dziesmu grāmatu un Bībeles tekstos, tekstos no lielajām burvju grāmatām, vienkāršās un sarežģītās formulās.(7;6)
Buramvārdos bieži vien piesauc kādu ticības elementu vai dabas stihiju, lai savienotos ar pirmelementu lauku, caur kuru tad arī tiek piepildīts vārdojums(6;15).
1.1. Kas svarīgi, lai buramvārdi darbotos
Lai buramvārdi darbotos, ir jāievēro daži priekšnoteikumi: ir jāsaprot, ko runā, tam, ko grib ir jāsakrīt ar to, ko domā un dara, jādomā līdzi tam, ko runā, jākoncentrējas uz mērķi.(6;14). Svarīgi arī norunāt neko neizlaižos un nesajaucot, vajadzīga arī ticēšana tiem, t.i. suģestija, jo pretējā gadījumā rezultāts var būt pretējs gaidītajam(8;591)
…