Latvijā ir daudz politisko partiju. Saeimā valsts likteni lemj 7 partijas, no kurām valdošajā koalīcijā darbojas arī Zaļo Zemnieku savienība. Šī savienība ir ieguvusi lielu popularitāti vēlētāju vidū un ir nopietns politiskais spēks, kuras pirmsākumi ir meklējami 1917. gadā, kad tika dibināta Zemnieku savienība un liels skaits šīs partijas biedru tika ievēlēts Satversmes sapulcē. Tāpēc izvēlējos zinātniski pētnieciskā darba tēmu: Zemnieku savienība 1. brīvvalsts laikā un mūsdienās.
Darba mērķis: Iepazīties un salīdzināt Zemnieku savienību 1. Latvijas brīvvalsts laikā un mūsdienās.
Darba uzdevumi:
1.Iepazīties un izpētīt 1. Latvijas brīvvalsts un mūsdienu Zemnieku savienības vēsturi, programmu, politiskos mērķus, tautas attieksmi.
2.Salīdzināt 1. Latvijas brīvvalsts un mūsdienu Zemnieku savienības mērķus, uzskatus, programmas, tautas attieksmi pret partiju, kā arī noskaidrot kopīgo un atšķirīgo.
3.Apgūt zinātniski pētnieciskā darba izstrādes pamatus un iemaņas darbā ar literatūru un tās atlasi.
Hipotēze: Mūsdienu Zemnieku savienība ir 1. Latvijas brīvvalsts Zemnieku savienības mantiniece.
Partijas pirmsākumos (1917. gads) tās programma paredzēja plašu Latvijas autonomiju, tas nozīmē tās faktisku neatkarību. LZS programma paredzēja personas, korespondences neaizskaramību. LZS atzina streika brīvību. Kopš 20 gadu vidus LZS kļuva daudz konservatīvāka. Sapulces pieņemtajā programmā bija paredzēts izveidot Valsts Zemes banku, lai iegūtu lētus un viegli pieejamus kredītus zemnieku saimniecībām. LZS vēlējās kļūt par plašu, nacionāli politisku spēku. LZS vēlējās radīt prezidenta institūciju kā pretsvaru parlamentam, ar to domājot pārlieku kreisa parlamenta ļaunprātību neitralizēšanu, respektīvi, pretvalstisku darbību. LZS kaitināja parlamentārās problēmas.…