Individuālā darba mērķis bija iepazīties ar kādu kultūru, sarunājoties ar kādu šīs kultūras pārstāvi, kurš dzīvo Latvijā. Šajā darbā apskatīta čigānu kultūra. Tāpēc veikta intervija ar Sabilē dzīvojošu čigānu Mareku (vārds izdomāts).
Čigānu kultūra no latviešu skatupunkta šķiet daļēji paradoksāla. No vienas puses, mēs čigānus uzskatām par pavisam citiem cilvēkiem, par viņiem ir bezgala daudz stereotipu, no kuriem lielākā daļa izpaužas negatīvo aizspriedumu veidā. Tai pat laikā, no otras puses, čigānus lielākā daļa neiedomātos kā citu kultūru. Tas acīmredzot tāpēc, ka latvieši un citi Latvijā dzīvojošie cilvēki ir pieraduši, ka visapkārt ir čigāni, un uztver viņus pilnīgi kā vietējos iedzīvotājus.
Tieši šī iemesla dēļ šķita jo interesantāk iepazīties ar it kā asimilētajiem, tomēr vienlaikus it kā tik atšķirīgajiem čigāniem. Tā kā pats esmu no Sabiles novada, tad čigāni ir pazīstami. Mareks noteikti ir Sabilē pazīstamākais savas kultūras pārstāvis, daļēji arī ne tipiskākais, jo ir pielāgojies Latvijas un latviešu noteiktajām kultūras prasībām. Tomēr savas tautas tradīcijas viņam ir diezgan labi zināmas, tāpēc intervija sniedza pietiekami daudz informācijas. Problēmas radīja tas, ka Mareks daudzas čigānu tradīcijas neatzīst par pareizām un tāpēc izvairījās par tām stāstīt – ļoti bieži viņš runāja par to, ko čigāni varētu un vajadzētu darīt, nevis ko viņi reāli dara pašreiz. Pajautājot konkrētāk (kas bija iespējams, pateicoties personiskajām priekšzināšanām un pieredzei ar šo kultūru), viņš varēja par šo pašu kultūras elementu pateikt visu iespējamo.…