Globalizācija ir viena no svarīgākām tendencēm mūsdienas pasaules ekonomikā, bet integrācija starptautiskās organizācijās un valstu apvienībās ir viens no priekšnosacījumiem jebkuras valsts ekonomiskai attīstībai. Pašlaik neviena valsts nevar būt uzskatāma par slēgtu un neatkarīgu ekonomisko sistēmu.
Katru valsti raksturo ārējā tirdzniecība, tās apjoms un struktūra. Ko ražot un eksportēt – to nosaka pieprasījums, iespējas un ražošanas resursi; tātad, izanalizējot valsts ārējās tirdzniecības bilances rādītājus, ir iespējams iegūt ziņas par valsts ekonomikas attīstību, nozaru attīstības tendencēm.
Autora mērķis ir izpētīt Latvijas ārējās tirdzniecības raksturojumu 2006. Gadā attiecībā pret 2005. gadu, lai izprastu, kāda importa, eksporta bilance, kādas nozares ārējai tirdzniecībai ir visattīstītākās, kādi ir tās cēloņi, kuras ir vislabākās tirdzniecības partnervalstis.
Sākumā tiks noskaidroti teorētiskie aspekti, kas saistīti ar ārējo tirdzniecību, tad tiks noskaidrota importa eksporta bilance, mazliet tiks izanalizēts arī 2007. Gada septembris (pēdējais mēnesis, kas pieejams Centrālajā statistikas pārvaldē),kādas ir svarīgākās preces Latvijas ārējā tirdzniecībā un tās svarīgākās partnervalstis.
Lai sasniegtu vajadzīgo mērķi es izmantošu tādas grāmatas, kā „Makroekonomika”,, „Starptautiskā tirdzniecība” (K.Avena) „Starptautiskā ekonomika”, „Starptautiskā tirdzniecība” (G. Oļevskis) kā arī tCentrālās Statistikas pārvaldes datus (www.csb.lv) un interneta enciklopēdiju (http://lv.wikipedia.org).…