SECINĀJUMI
1. Jebkura valūtas intervence, kas saistīta ar citu ES valūtu, tiek veikta, nenonākot pretrunā ar ECB, galveno mērķi – saglabāt cenu stabilitāti. Eurosistēma veic šādu intervenci ciešā sadarbībā ar attiecīgo ārpus euro zonas esošās valsts centrālo banku.
2. Latvijas Banka nosaka ārvalstu valūtu kursus, izmantojot SDR formulu un pasaules valūtu kursus. Tā piedāvā pirkt un pārdot jebkuru SDR valūtu groza valūtu bankām par likmi, kas ir attiecīgi par vienu procentu augstāka un zemāka par Latvijas Bankas noteikto kursu.
3. 2008. gada sākumā Latvijā bija vērojama ekonomikas augšupeja, dzīves līmeņa uzlabošanās un liela uzticība latam, bet, sākot ar jūliju, Latvijas Bankai bija jāveic nozīmīgas intervences valūtas tirgū, lai saglābtu lata kursa stabilitāti, līdz ar to Latvijā sākās ekonomikas lejupslīde, zuda uzticība latam, klīda baumas par nacionālās valūtas devalvāciju.
4. Laika periodā no 2010. līdz 2013. gadam Latvijas Banka galvenokārt pārdeva latus, lai iegādātos eiro, ko galvenokārt ietekmēja 2010. gadā lata devalvācijas baumu saceltā ažiotāža Latvijas medijos, līdz ar to īsi pēc tam – skandināvu un dažu citu ārvalstu bankās, cēla pieprasījumu pēc eiro un pietuvināja lata kursu svārstību apgabala augšējai robežai.
…