Latvijas Bankai kā Latvijas Republikas centrālai bankai ir liela nozīme Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Tās galvenais mērķis ir regulēt naudas daudzumu apgrozībā, lai saglabātu cenu stabilitāti valstī.
Tāpat Latvijas Bankai ir vēl daudz citu uzdevumu, lai veicinātu ekonomisko stabilitāti un izaugsmi valstī. Viens no tiem ir arī kredītiestāžu pārraudzība. Darba mērķis ir veikt ieskatu Latvijas Bankas pārraudzībā pār kredītiestādēm, tās attīstībā un aprakstīt tās būtiskākos aspektus.
Kredītiestāžu pārraudzība ir nepieciešama, lai radītu kredītiestāžu stabilitāti un attīstību. Tomēr jāmin, ka tikai kredītiestāžu pārraudzība to nevar nodrošināt, bet tā var norādīt uz būtiskākajām problēmām un to iespējamiem risinājumiem.
Latvijas Banka kredītiestāžu pārraudzību veic ar dažādu normatīvo aktu palīdzību un to cik veiksmīga ir šī pārraudzība novērtē pēc starptautiski atzītiem standartiem.
Darbā tiek aplūkota Latvijas Bankas kredītiestāžu pārraudzība no Latvijas neatkarības atjaunošanas līdz 2001. gada 1. jūlijam, kad tika izveidota Finanšu un kapitāla tirgus komisija, kura pārņēma daudzas Latvijas Bankas kredītiestāžu pārraudzības funkcijas, kā arī nedaudz tiek apskatīta patreizējā Latvijas Bankas pārraudzība pār kredītiestādēm.
Darbā tiek izmantoti dažādi normatīvie akti, kuri regulē Latvijas Bankas pārraudzību pār kredītiestādēm, un tiek izcelti šo normatīvo aktu būtiskākie faktori. Kā arī tiek izmantots Latvijas Bankas izveidotais apraksts par Latvijas Bankas pārraudzību pār kredītiestādēm.…