SECINĀJUMI
Viszemākās sociālās iemaksas darbiniekam ir Spānijā 4,7% no kā daļu sastāda bezdarba apdrošināšanas iemaksas, tas parāda, ka par darbinieka sociālo drošību jārūpējas darba devējam un valstij.
Pārsvarā visās valstīs nodokļu atvieglojumi ir personām, kas saņem atalgojumu zem minimālās algas un atvieglojumi par apgādībā esošām personām, tas ir nepieciešams, lai šīs personas spētu nodrošināt sev un ģimenei iztikas minimumu.
Valstīs, kurās ir augstāki ienākumi pastāv progresējošā nodokļu sistēma, kas parāda, ka augstāk attīstītās valstis izvēlas sistēmu, kurā tie, kas saņem mazāk – mazāk maksā nodokļus.
Valstis, kuras ir vai arī pirms kāda laika bija paaugstināts bezdarba līmenis – Spānija, Portugāle, Grieķija, Igaunija u.c. pastāv bezdarba apdrošināšanas iemaksas, jo šajās valstīs pastāv diezgan liels bezdarba risks un tādējādi tiek panākts sava veida „drošības spilvens” darba zaudējuma gadījumā.
Pēc izpētītajiem statiskas datiem var secināt, ka vienīgā valsts, kurā notika minimālās algas samazinājums – valsts fiskālās politikas maiņa ir Lielbritānija, šajā valstī minimālā alga pēc 2008. gada tika samazināt gandrīz par divām reizēm, kas notika valsts politikas izmaiņu dēļ.
Kopumā var secināt, ka valstis iedalās divās lielās grupās ar progresīvo nodokļu sistēmu – Rietumeiropas valstis un proporcionālo – Austrumeiropas valstis.
Latvijā ir ne tikai vienas no mazākajām algām, bet arī vieni no lielākajiem nodokļiem darba ņēmējiem, kas var kalpot par iemeslu izvēlēties darba vietu kādā citā Eiropas valstī.
Valsts, kurā ir vislielākās līdzības ar Latviju pēc minimālās darba algas apjoma, nodokļu sistēmas un nodokļu apjoma ir Rumānija.
…