Rakstīt kursa darbu par iekšzemes kopproduktu izvēlējos, jo šī tēma ir ļoti svarīga Latvijas tautsaimniecībai un tās izaugsmei nākotnē. Jo augstāks būs Latvijas iekšzemes kopprodukts, ko labāk un turīgāk jutīsies katrs Latvijā dzīvojošais cilvēks. Mēs visi izjutām, 1998. gada iekšzemes kopprodukta samazināšanos, kad bija lielā Krievijas krīze, jo daudzi Latvijas iedzīvotāji zaudēja darbu, vai arī tiem samazināja darba algu. Samazinājās arī ārvalstu investīcijas Latvijā, kas sekmēja tikai to, ka ārvalstu investori tagad uzmanīgāk pēta Latvijas tirgu un kārtīgi pārdomā vai ieguldītu šeit savus līdzekļus un vai šie ieguldījumi viņiem nesīs peļņu vai zaudējumus. Jo augstāks dzīves līmenis būs Latvijā un cilvēki vairāk atļausies tērēt savām vajadzībām, jo arī augstāks būs iekšzemes kopprodukts.
Šajā kursa darbā es aplūkoju iekšzemes kopproduktu gan kāds tas ir teorētiski, gan kāds tas ir praktiski Latvijas ekonomikā.
Pie teorētiskā iekšzemes kopprodukta es rakstīju kas ir IKP un tā aprēķināšanas metodēm.
Praktiskajā darba daļā tika apskatīta IKP dinamika, laika posmā no 2000. līdz 2004. gadam. Apskatīts ir kopējais IKP pieaugums, kā arī ieņēmumi pa darbības veidiem, IKP apjoms uz vienu Latvijas iedzīvotāju, kā arī izlietojums.
Tāpat tika apskatīts ko par IKP pieaugumu vai samazināšanos prognozē vairāku banku speciālisti.
Darba apjoms ir 23 lapas, tai skaitā, lai darbs būtu pārskatāmāks un vieglāk uztverams, 4 attēli un 4 tabulas.
Par IKP bija pieejams plašs literatūras klāsts, tomēr jāatzīmē, ka visvairāk informācijas var gūt tieši internetā, tāpēc tika izmantota gan mācību literatūra, gan interneta resursi. Dinamikas rādītāju izpētei un analīzei pamatinformācija tika ņemta no Centrālās statistikas izdevumiem un interneta lapas.…