Izvēlējos veikt socioloģisko pētījumu par Latvijas iedzīvotāju emigrāciju, jo tā pašlaik ir ļoti aktuāla tēma un problēma Latvijas valstij. Pēdējo gadu laikā latvieši- un tieši studenti pamet savu dzimto valsti Latviju. Daži uz atgriešanos, bet daži- nē.
Reālā situācija ir tāda, ka darbaspēks no Latvijas savā dzimtajā valstī nesaskata nedz iespēju nopelnīt, nedz izaugsmes iespējas, kādas iedzīvotāji saskata ārpus Latvijas robežām. Darba tirgū Latvijā ir pieprasīta augstākā izglītība, taču, studenti ar augstāko izglītību Latvijā nespēj nopelnīt ne pusi no tā, ko vienkāršs melnstrādnieks bez izglītības- ārzemēs. Veicot pētījumu, ar aptaujas datu palīdzību centos noskaidrot sabiedrības attieksmi un viedokli pret šo problēmu, iespējamos problēmas cēloņus, kāds iedzīvotāju sastāvs varētu būt Latvijā pēc vairākiem gadiem un kā šo problēmu risināt vai vismaz ierobežot.
Pētījuma objekts- iedzīvotāji Jelgavā (16-30 g.v.).
Pētījuma priekšmets- Jelgavas iedzīvotāju uzskati, domas, viedoklis par šo problēmu.
Hipotēze- Latvijas jaunieši pamet Latviju finansiālo grūtību dēļ.
Izmantotā metodoloģija- izpētes metode-kvantitatīvā metode ( aptauja ar anketu palīdzību) Tā iespējams iegūt objektīvu informāciju par pētījumam nepieciešamajiem jautājumiem.
Mērķis-sabiedrības attieksmes un viedokļa noskaidrošana par šo problēmu. Iespējamo problēmas cēloņu un problēmas risināšanas veidu noskaidrošana.
Uzdevumi-ar izvirzīto indikatoru palīdzību, veikt objektīvu aptauju ar izstrādātajām anketām.
Indikatori-
Informētība par pastāvošo problēmu
Personiskā attieksme pret šo problēmu
Personiskā pieredze un saskare ar šo problēmu
Izbraukušo iedzīvotāju izaugsmes iespējas
Migrācija- pārvietošanās, pārcelšanās no vienas vietas uz citu; cilvēku ieceļošana valstī vai izceļošana no tās (ārējā migrācija), pārvietošanās pa valsts iekšieni (iekšējā migrācija).…