SECINĀJUMI
1. Apskatot konkurētspēju Latvijā un pasaulē var secināt, ka galvenais nav tikai makroekonomiskie rādītāji, bet gan arī citas valsts darbības, darījumi un lēmumi.
2. Analizējot valsts konkurētspēju tiek apskatīti tādi faktori kā makroekonomiskie rādītāji, valdības loma valsts ekonomika, veselība, izglītība, uzņēmumu produktivitāte, investīcijas un preču un pakalpojumu tirgus, jo raksturo eksports un imports.
3. Jebkura valsts iedzīvotāju un uzņēmēju darbība ietekmē valsts konkurētspēju.
4. Pasaulē ir vairāki spēcīgi tirgus dalībnieki, kas globālajā konkurētspējā ir vieno no noteicējiem un tos nevar ietekmēt.
5. Latvijā ir liela starpība starp eksportu un importu, kas ir negatīvs rādītājs, jo parāda to, ka Latvijā importē vairāk nekā eksportē.
6. Visvairāk no Latvijas tiek eksportēta vairumtirdzniecība, koksne un kokizstrādājumi un pārtikas produkti, bet importēti automobiļi, ķīmiskās vielas un citi transporti
7. Latvija šogad Globālās konkurētspējas indeksā ieņem 49. vietu no 138 valstīm, kas ir kritums par piecām vietām salīdzinot ar iepriekšējo gadu.
8. Latvijas attīstības līmenis palielinājās līdz ar iestāšanos Eiropas Savienībā, kas pozitīvi ietekmēja vairākus faktorus.
9. Latvijas iedzīvotāju skaits krasi sarūk lielās mirstības un iedzīvotāju emigrēšanas dēļ, kas ir problēma jau ilgu laiku.
10. Latvijā viena no aktuālākajām problēmām ir algas produktivitāte, kas šajā gadā konkurētspējas indeksā ir nokritusies no 23. vietas uz 49. vietu.
…