Latvijas neatkarības atgūšana ir viens no svarīgākajiem posmiem valsts attīstībā. Par to arī ir šis projekts, kurā apkopota informācija par Latvijas valsts ceļu uz neatkarību. Kā zināms, Latvijas neatkarība tika dibināta 1918. gada 18.novembrī, taču kur tas notika, kas to nodibināja, kas līdz ar to mainījās? Uz šādiem jautājumiem ne katrs zina atbildes, tāpēc es nolēmu veidot šo projektu par Latvijas neatkarības pasludināšanu, tās norisi, Lāčplēša simbola nozīmi Latvijas vēsturē un Latvijas tautas centieniem aizstāvēt savu valsti. Projektā ir arī hronoloģiskā secībā minēti ievērojamākie datumi un notikumi, kas risinājušies attiecīgajā laikā. Pirms iesāku veidot šo projektu, es sastādīju mērķus, pie kuriem nonākšu, vācot un apkopojot informāciju šim projektam. Šie mērķi bija:
a)Uzzināt, kā Latvija kļuva neatkarīga
b)Uzzināt, kā tika pasludināta Latvijas neatkarība
c)Izzināt visus svarīgākos valstiskos notikumus, kas ir notikuši Latvijas attīstībā un ceļā uz neatkarību
d)Izzināt, ko Latvijas vēsturē ir apzīmējis tēls „Lāčplēsis”
e)Uzzināt Latvijas tautas centienus un panākumus Latvijas aizstāvībā
Pie šiem mērķiem es nonākšu, meklējot informāciju dažādās grāmatās un enciklopēdijās, kurās apkopoti dati par Latvijas vēsturi.
Latvijas neatkarīgās demokrātiskās republikas dibināšanā bija divi posmi. Pirmais – Latviešu pagaidu nacionālās padomes (LPNP) 1918. gada 30. janvāra deklarācija un otrais – Latvijas Republikas proklamēšana 1918. gada 18. novembrī.
Ceļš uz Latvijas neatkarību tika sagatavots pakāpeniski. Pirmo reizi neatkarīgās Latvijas ideja izskanēja tikai 20. gadsimta sākumā Šveicē nelielas latviešu politisko emigrantu grupas nelegālajos žurnālos „Proletāriets”. Kādā no tiem Cīrihes Universitātes Juridiskās fakultātes students Miķelis Valters, uzrunājot ikvienu Krievijā dzīvojošo tautu, rakstīja: „…lauzies ārā no Krievijas… esi pati likumu devēja.” Šī ideja izskanēja arī viņu izveidotās Latviešu sociāldemokrātu savienības kongresā 1905. gadā pieņemtajā programmā. …