Savā darbā “Latvijas neveiksmīgā alianšu politika starpkaru periodā” esmu centies aplūkot galvenos jautājums, kāpēc Latvijas alianse ar pārējām Baltijas valstīm un citām Eiropas demokrātiskajām valstīm bija bez sekmēm, galvenokārt aplūkojot šo jautājumu no diviem aspektiem, pirmais no militārās viedokļa, otrais no ārpolitikas viedokļa. Cenšoties apkatīt galvenās problēmas, kas noveda pie Baltijas valstu nesaskaņām un nevarēšanas vienoties vienotai aizsardzībai un prioritāšu sadalīšanai, kas noveda pie Krievijas Bāzu līguma uzspiešanas un šo teritoriju anektēšanas. Kādas bija iespējas šīm valstīm darboties lielvalstu vidū, kur līgumi un lēmumi tika pieņemti nerēķinoties ar mazajām valstīm. Savā darbā esmu pievērsis uzmanību arī autoritārā režīma pozitīvajām un negatīvajām tendencēm ārpolitikā.
Savā darbā esmu izmantojis gan arhīvos pieejamos materiālus, gan dažāda veida pieejamo literatūru, kas gan tieši ir saistīta ar manis izvēlēto tēmu, gan tikai nedaudz tai pieskaroties.
Savam darbam esmu izmantojis Latvijas Valsts Vēstures arhīva materiālus un Latvijas Valsts arhīvā pieejamos materiālus. No Latvijas Valsts Vēstures arhīva (turpmāk tekstā LVVA) esmu izmantojis materiālus, kas saistīti ar Armijas komandiera štābu – 3602. fonds, un nedaudz no 1474. fonda, 1. apr. 1737. l., kas saistīta ar atsevišķu kara apgabalu reorganizāciju Latvijā uz 1936.g. Aplūkojot šīs lietas, nācās pārskatīt laikaposmu no 1925. – 1940.g., lai varētu objektīvāk salīdzināt šais pirmavotos atrodamo informāciju un ar to palīdzību noskaidrot Latvijas militāro un politisko stāvokli un uz tā pamata atrast faktorus, kas noteica Latvijas ārpolitiskās neveiksmes, kas bija virzītas uz autonomijas saglabāšanu veidojot nesekmīgo Baltijas valstu antanti pret Krieviju.
Ja aplūkojam arhīva materiālus, ko esmu izmantojis savā darbā, tad šie materiāli ir pirmavoti un to ticamības pakāpe ir neapšaubāma, jo tie satur informāciju, kas tika fiksēta dodot pavēles vai ziņojumus un ir apstiprināti ar attiecīgo personu parakstiem un zīmogiem, kas ir veikti saskaņā ar armijas štāba reglamentu.…