Latvija atguva neatkarību 1991. gadā, kad stājās spēkā arī bijušais Pilsonības likums un visi bijušie Latvijas Republikas pilsoņi, kā arī viņu pēcnācēji automātiski atguva pilsonību. Vēsturisku notikumu rezultātā Latvijā ir notikušas lielas pārmaiņas iedzīvotāju sastāvā – no Padomju Savienības ir iebraukuši vairāki simti tūkstoši cilvēku un apmetušies uz pastāvīgu dzīvi. 1991. gadā likvidējot PSRS, viņi palika bez pilsonības, kļūstot par bezpavalstniekiem.
Ņemot vērā esošo situāciju, kad tikko minētie bezpavalstnieki un citi Latvijas iedzīvotāji iesniedz iesniegumus, lai iegūtu Latvijas pilsonību, darba mērķis ir noskaidrot, kā var iegūt Latvijas pilsonību naturalizācijas ceļā.
Līdz ar to darba uzdevums ir noskaidrot jēdziena “pilsonība” būtību un pilsonības iegūšanas vispārīgos veidus. Protams, ka galvenais darba uzdevums ir atklāt visus aspektus par Latvijas pilsonības iegūšanu naturalizācijas ceļā.
Lai varētu veikt šos uzdevumus, darbā izmantotas dažādas vārdnīcas: gan svešvārdu, gan juridiskā un politiskā. Terminu skaidrošanai izmantota arī Latvijas Padomju enciklopēdija. Informācija gūta arī no Naturalizācijas pārvaldes mājas lapas internetā. Kā arī izmantota informācija un faktu tabulas, kas iegūtas pēc Naturalizācijas pārvaldes Informācijas biroja apmeklēšanas.…