Secinājumi
Jau 1905. gada revolūcijas laikā izskanēja prasība apvienot visus latviešu novadus, taču revolūcijas dēļ par šo ideju aizmirsa līdz 1917. gada Februāra revolūcijas Krievijā, kur tā izskanēja no jauna.
1917. gadā Latvijā sāka dibināties pilsoniskās partijas, un šī gada pavasarī bija izskanējusi domas par Latvijas neatkarības nepieciešamību..
1917. gada 24. un 25. oktobrī Krievijā notika Oktobra revolūcija, tika gāzta pagaidu valdība un visu varu pārņēma boļševiki un varu pārņēma strādnieku, kareivju un bezzemnieku deputātu padomes.
1918. gada februārī vācu karaspēks ieņēma Latviju un līdz ar to Krievijai nācās atkāpties.
1918. gada 18. novembrī Tautas Padomes sēdē, ministru prezidents K.Ulmanis pasludināja Latviju par demokrātisku republiku.
Latvijas Republikas proklamēšanas diena ir Latvijas neatkarības pasludināšanas atzīmēšanas diena, kas tiek svinēta 18. novembrī, un proklamēšanas diena ir svarīgs vēstures posms Latvijas iedzīvotājiem. 1918. gadā 18. novembrī Latvijas Tautas padome proklamēja Latvijas Republiku.
1921. gada 26. janvārī Antantes Augstākā padome vienbalsīgi nolēma bez jebkādiem ierobežojumiem vai noteikumiem atzīt Latviju de iure.
Par Latvijas pirmo Ministru prezidentu kļuva Kārli Ulmani un par ārlietu ministru kļuva Zigfrīds Anna Meierovics. Tautas padomes prezidentu un līdz ar to arī par valsts pagaidu galvu tika izraudzīts advokāts Jānis Čakste.
…