Latvijas vērtspapīru tirgus ir viens no tiem rādītājiem, kas liecina par Latvijas kopējo ekonomisko situāciju. Vērtspapīru tirgus pirmais reaģē uz jebkurām ziņām un izmaiņām, un pēc tā var secināt par izmaiņām ekonomikā. Aktīvs un likvīds vērtspapīru tirgus liecina par stabili augošu valsts ekonomiku, bet nīkuļojošs un stagnācijā iegrimis vērtspapīru tirgus norāda uz to, ka arī valsts ekonomika pārdzīvo krīzi.
Ar katru gadu pasaulē, un arī Latvijā, aizvien vairāk attīstās finanšu instrumentu tirgus. Lai valstī tiktu nodrošināta veiksmīga vērtspapīru tirdzniecība un kapitāla piesaiste, ir nepieciešama organizācija, kas nodrošinātu iespēju tirgoties ar publiskā apgrozībā esošiem vērtspapīriem. Latvijā šīs organizācija ir Rīgas Fondu birža.
Šī darba analīze par galvenajiem analīzes elementiem tiks izmantoti dati no Rīgas Fondu biržas mājas lapas. Kapitalizāciju un apgrozījumu biržā izanalizēsim kopumā visus septiņus gadus. Savukārt indeksu analīze tiks sadalīta divās daļās no 2000. gada līdz 2004. gadam un no 2005 .gada līdz 2006.gadam, jo 2003.gadā Rīgas Fondu birža pārgāja uz jaunu SAXESS tirdzniecības sistēmu, tādejādi izmainoties arī raksturojošo Indeksu lielumiem un to aprēķināšanas metodēm. Teorijas ieskatam izmantota tiks zinātniskā literatūra un Rīgas Fondu biržas mājas lapa. Lai noskaidrotu grafikos kāpumus un kritumus tiks pētīta toreizējā ekonomiskā situācija un kā tas iespaidojis vērtspapīra tirgus rādītājus.