Latvijas vēstures periodizāciju nolēmu analizēt pēc ievērojamu personu jeb valsts vadītāju kritērija, jo cilvēkam kā personībai ir ļoti liela un izšķiroša loma valsts dzīvē. No katra konkrētā cilvēka, atkarībā no tā kādu amatu viņš ieņem, viņa vadības stila, pieredzes, prasmes, izglītības un citām personiskajām īpašībām ir atkarīga valsts organizācija, lēmējvaras un izpildvaras tālākā darbība.
Latvijas vēsturē ir zināmi dižas personības, kuras atstājušas lielu un paliekošu ieguldījumu Latvijas valsts attīstībā ja ne tādā, ko saprotam ar ekonomisko izaugsmi, gan tādā nozīmē, ko mēs saprotam ar jaunām idejām, jaunām pieejām, neordināriem lēmumiem.
Darbā izvēlētas tās personības, kuras attiecīgajos laika periodos valsts dzīvē atstājušas paliekošu mantojumu, gan senajos laikos, gan viduslaikos, gan jaunajos un arī visjaunākajos laikos.
Senie laiki.
( 3.g.t.p.m.ē.- 476.g.t.m.ē.)
Pirmie cilvēki Latvijas teritorijā ienāca 9 tūkstošus gadus pirms mūsu ēras. Taču tie nebija mūsu senči. Šajā laikā izteiktu līderu valstisko veidojumu aprindās Latvijas teritorijā nebija.…