Makroekonomikā tiek pētīti un analizēti dažādi makroekonomiskie rādītāji. Vieni no būtiskākajiem starptautiskajā tirdzniecībā ir imports. Mūsdienu globalizācijas apstākļos var gandrīz 100 % apgalvot, ka katra valsts importē citu valstu ražojumus. Atšķirība ir tikai tāda, kādā apjomā notiek šī starpvalstu tirdzniecība. Latvija kā maza valsts ir ļoti atvērta starptautiskajai tirdzniecībai. Katru gadu Latvija atdod par importu no ES vairāk nekā 3 600 000 latu, samaksā biedra naudu ES vairāk nekā 100 miljonus latu gadā. Latvijas muita ieskaita ES centrālajā budžetā vairāk nekā miljonu latu mēnesī. [7] Imports ir ļoti svarīgs ekonomiskais rādītājs, jo imports veido lielu daļu no Latvijas iekšzemes kopprodukta izlietojuma, tādēļ tieši to esmu izvēlējies par sava statistiskās analīzes pētāmo objektu.
Kursa darba galvenais uzdevums ir apvienot statistikas teoriju ar piemēriem no Latvijas importa rādītājiem, lai labāk un pamatīgāk izprastu statistikas būtību un lomu ekonomikā un citās zinātnēs. Ar statistiskajiem rādītājiem un metodēm šajā kursa darbā ir aplūkots Latvijas imports no Eiropas Savienības valstīm laika posmā no 2002. gada līdz 2006. gada jūnijam. Tiek rēķināti dinamikas rindas raksturojošie rādītāji, lai spriestu par importa apjoma izmaiņām, to intensitāti. Lai gūtu precīzāku priekšstatu un varētu izdarīt attiecīgus secinājumus un noteikt tendences par importa izmaiņām, tiek aprēķināti vidējie lielumi un 2 pamat tendences metodes (slīdošo vidējā metode un analītiskās izlīdzināšanas metode), analizēta gan galveno importa lauksaimniecības preču sadalījuma struktūra, gan galvenie Latvijas importa partneri, to īpatsvars attiecībā pret citiem.
Darbs sastāv no 31 lapas, kā arī no 11 tabulām un 2 attēliem..
Teorija tika iegūta no mācību grāmatas un pierakstiem, bet statistiskie dati no Latvijas Statistikas Gadagrāmatām un pašus jaunākos datus, par 2006.gadu no statistikas centrālā biroja interneta mājas lapas www.csb.lv.…