Arvien biežāk nākas dzirdēt, ka ir grūti atrast labas atpūtas vietas, kur ikdienas cilvēkam relaksēties pēc darba. Daudziem atpūta asociējas ar gulēšanu dīvānā, veroties zilajā TV ekrānā, taču pēdējā laikā lielākai daļai aktīvu cilvēku šī atpūta nozīmē brīvā laika pavadīšanu ārpus pilsētu putekļiem ar vai bez fiziskām nodarbēm, izmantojot lauku tūrisma piedāvātos pakalpojumus.
Gandrīz visu Latvijas pašvaldību attīstības plānos kā viena no prioritātēm ir izvirzīta tūrisma attīstība. Šajā darbā tiks apskatīta lauku tūrisma nozare un nozarē darbojošos uzņēmumu attīstības iespējas Liepājas rajonā.
Lai izvērtētu uzņēmumu darbību Liepājas rajonā, ir nepieciešams apzināties un izanalizēt esošo situāciju gan Kurzemes reģionā, kura sastāvdaļa ir Liepājas rajons, gan Latviju kopumā, lai apzinātos ieinteresētību pēc tūrisma iespējām Latvijā – Liepājas rajonā.
Tūrisms ir ļoti plašs jēdziens un nemaz nevar nodalīt, kur tas sākas un kur tas beidzas. Tāpēc darba autore ir iepazinusies ar tūrisma nozari un īpašu uzmanību pievērsusi lauku tūrismam, to ietekmējošiem – veicinošiem/bremzējošiem aspektiem Liepājas rajonā.
Darbā ir izmantoti dažādi autoru darbi, interneta resursi, personīgie studiju pieraksti, kas izvērtēti un atlūkoti kontekstā par veiksmīgu uzņēmumu vadīšanu un to turpmāku attīstību.
Pētījuma izstrādes gaitā autore ir izteikusi secinājumus par esošo situāciju lauku tūrisma uzņēmumos, kā arī izsaka savas domas un ieteikumus veiksmīgai šo uzņēmumu attīstībai un pilnveidei.
Darba mērķis: apskatīt lauku tūrisma nozari un, veicot pieprasījuma un piedāvājuma analīzi, izstrādāt pasākumus uzņēmējdarbības uzsākšanai lauku tūrismā.
Darba uzdevumi:
1.Tūrisma teorijas apskate un lauku tūrisma sastāvdaļu analīze
2.Analizēt lauku tūrisma situāciju Liepājas rajonā
3.Izstrādāt pasākumus darbības uzsākšanai lauku tūrisma jomā.
Pētījuma metodes:
1.Teorētiskās pētījuma metodes – vispārēja rakstura avotu un sekundāro avotu analīze.
2.Vispārzinātniskās pētījuma metodes – abstrakti-loģiskā, mārketinga pētījumu.
3.Datu apstrādes metode.…