Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas uzsāktā pāreja uz tirgus ekonomiku gan objektīvu, gan subjektīvu cēloņu dēļ notikusi tādā veidā, ka lielai iedzīvotāju daļai pazeminājās dzīves līmenis. Dzīves līmenis īpaši pazeminājās daudzbērnu ģimenēm, invalīdiem, cilvēkiem ar veselības traucējumiem, vecuma pensionāriem, cilvēkiem, kas nodarbināti izglītības, kultūras, pētniecības, medicīnas jomā, kā arī lielajos valsts uzņēmumos.
Lai gan makroekonomiskie rādītāji uzlabojas, tomēr valsts vispārējā ekonomiskā stabilizēšanās un iestāšanās Eiropas Savienībā šobrīd vēl īpaši neietekmē Latvijas iedzīvotājus un viņu ģimenes materiālo stāvokli, tāpēc viena no sabiedrības pamatproblēmām joprojām ir nabadzība un krasa iedzīvotāju polarizācija, kas sabiedrību pakļauj tādām negācijām kā nedroša, izglītības iespēju trūkums, bezdarbs, sociālā atstumtība un veselības problēmas.
Laulībai un ģimenei ir svarīga loma jauno paaudžu veselības nostiprināšanā un audzināšanā, sabiedrības ekonomiskā un sociālā progresa nodrošināšanā, demogrāfisko procesu uzlabošanā. Tajā tiek likti pamati cilvēka raksturam, attieksmei, morālajām un kultūras vērtībām.
Laulība nosaka vīrieša un sievietes tiesības un pienākumus vienam pret otru un pret bērniem. Laulība ir ģimenes pamats.
Laulībā lielai nozīmei ir mīlestībai, savstarpējai cieņai, pienākuma izjūtai, izpalīdzībai.…