SECINĀJUMI
Darba mērķis bija salīdzināt Ziemeļkorejas un Dž. Orvela romāna “1984” iekšejo politisko dzīvi, valdīšanas principus, sabiedrības kontroli, cilvēku brīvību ierobežošanu, kā arī kopīgos un atšķirīgos konkrēto valstu faktus. Mērķis tika sasniegts, veicot literatūras analīzi par to, cik stingra ir kontrole pār sabiedrību Dž. Orvela romānā “1984” un analizējot informāciju par Ziemeļkorejas sabiedrības kontroli. Tika raksturota abu valstu politiskā dzīve, attieksme pret sabiedrību un tās kontroles normas.
Katrā valstī cilvēkam ir tik daudz brīvības, cik to atļauj valdība. Es uzskatu, ka pēc veiktās analīzes, var apgalvot, ka brīvāk cilvēki jūtas Ziemeļkorejā. Galvenokārt tāpēc, ka iedzīvotāju privātā dzīve, ikdienas sarunas un nodarbes netiek tik stingri kontrolētas kā Dž. Orvela romānā “1984”.Ziemeļkorejā arī dzīves apstākļi ir labāklājīgāki nekā romānā aprakstītie.
Pirmais un pats svarīgākais ir tas, ka Ziemeļkorejā tagad nav kara, cilvēki strādā valsts labā, pelna naudu, uzlabo apkārtējo vidi, lai gan viņiem gandrīz nav brīvdienu. Tomēr, ja iedzīvotājs ievēro visus valdībā noteiktos likumus, viņa dzīvību nekas neapdraud.Katram Ziemeļkorejas pilsonim, kam ir sava ģimene pastāv iespēja izbraukt no dzimtenes. Bet tomēr tā pastāv, atšķirībā no Dž. Orvela romāna “1984”, kurā iedzīvotājiem, braucot tālāk nekā 100 kilometrus no deklarētas dzīvesvietas, jābūt speciālai atzīmei personu apliecinošā dokumentā jeb pasē.
…