-
Lielbritānija
Britu uzvedība
Briti ir mēreni orientēti uz darījumu, individuāli, tieši, savaldīgi un monohroni. Vācieši, šveicieši un skandināvi uzskata, ka briti ir netieši savos izteikumos.
Darījumvaloda. Briti zina tikai angļu valodu.
Mēreni orientēti uz darījumu. Pirms uzsākt darījuma apspriešanu, britiem patīk parunāt ar savu jauno darījuma partneri. Iniciatīvai uzsākt darījuma apspriešanu ir jānāk no britu puses. Viņiem ir svarīgi uzzināt sīkāk par saviem darījuma partneriem pirms darījuma uzsākšanas.
Attieksme pret laiku. Londonā darījuma temps ir mazliet lēnāks nekā Honkongā vai Ņujorkā. No ārzemniekiem briti sagaida precīzu ierašanos, paši var dažas minūtes nokavēt. Briti augstu vērtē laiku.
Formalitāte, hierarhija un statusa atšķirības. Lielbritānijā cilvēka statusu nosaka, kurā reģionā viņš ir piedzimis un izaudzis, piederība sociālai klasei, ģimenes vēsturei un akcentam. Pilnīgs pretstats Amerikai, kur Amerikā galveno lomu nosaka, ko tu esi sasniedzis, nevis piederību kādai kopienai. Brita formalitāte ir atkarībā no darījuma partnera statusa. Ja amerikāņi sarunas laikā uzreiz pāriet uz familiaritāti, tad briti lieto vārdu „”mister” vai „misis” līdz otrajai vai trešajai tikšanās reizei.
Saskarsmes stils. Tāpat kā vācieši, holandieši un skandināvi, saskarsmē briti ir vairāk savaldīgi nekā ekspresīvi vai demonstratīvi. Tas ir jūtams viņu runāšanā un ķermeņa valodā. Turklāt briti parasti ir mierīgi saspringtās situācijās.
Komunikācija. Augstākas klases britu pārstāvji augstu ciena netiešākus izteikumus, savukārt vidējā klase – tiešākus, tāpēc ir jābūt gataviem uz dažādu stilu verbālo saskarsmi. Briti reti kad pārtrauc runātāju un paceļ balsi, atšķirībā no vairāk ekspresīvām kultūrām, tādām kā Dienvideiropas vai Latīņamerikas. Briti runājot cenšas pārāk neskatīties virsū, jo ļoti tiešs un vērojošs skatiens var tikt uzskatīts par rupjību. Britiem ir arī ļoti maza žestu valoda. Viena no nedaudzajām žestu zīmēm ir „Uzvara”, tā jārāda ar plaukstu uz āru, jo ja tā tiek rādīta ar plaukstu uz iekšu tā tiek uzskatīta par sliktu zīmi. Turklāt briti nemēdz rādīt ar pirkstu, tā vietā viņi pamāj ar galvu.
Apģērbs. Lietišķajā stilā vīrieši ģērbjas tumšā uzvalkā, viena toņa kreklā, šlipsē un nospodrinātās kurpēs. Šlipses parasti nav strīpainas un kurpes vienmēr ir ar striķīšiem. Sievietes ģērbjas konservatīvi, viņas parasti nevalkā spilgtas krāsas un neliek milzīgi daudz juveliera izstrādājumus.
Tikšanās un sasveicināšanās. Vīrieši apmainās ar rokasspiedieniem, bet ja vīrietis sasveicinās ar sievieti, tad sievietei roka jāpasniedz pirmajai. Briti kolēģus neapdāvina ar dāvanām, bet uzaicina pusdienās. Turklāt kolēģi viens otru neuzrunā vārdā, kamēr kāds no abiem to nelūdz. Pirms tam viņi viens otru uzrunā ar vārdu „mister”.
Sociālā etiķete. Ja esat uzaicināts ciemos uz māju, tad atnesiet šokolādes konfektes, liķieri, šampanieti vai ziedus. Nedāviniet baltas lilijas (tās lieto bēru ceremonijās) un sarkanas rozes (Tās Lielbritānijā dāvina tikai iemīlējušies cilvēki). Kad sēdēsiet pie galda, tad nelieciet tam virsū elkoņus, tas Lielbritānijā nav pieklājīgi. Nākošajā dienā aizsūtiet pateicības vēstuli par jauko vakaru vai dienu.
Tirgus. Britu uzņēmēji simtiem gadu veikuši darījumus visā pasaulē. Savā sākuma pozīcijā tirgošanās laikā viņi var atstāt lielu rezervi kompromisiem. Daži amerikāņi uzskata, ka laiks ir nauda, un domā ka pārrunās ar britiem aiziet pārāk daudz laika. Briti ir ļoti vērīgi cilvēki un pievērš lielu uzmanību juridiskiem aspektiem un līguma smalkākām niansēm.
…
referātā ietvertas vispārīgas ziņas par Lielbritāniju, tās vēsture, tēls pasaulē, ievērojamāko vietu apraksts, britu temperementa raksturojums un vēl dažas citas lietas.
- Lielbritānija
- Lielbritānija
- Lielbritānija
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Lielbritānija
Реферат для средней школы8
-
Lielbritānija
Реферат для средней школы9
Оцененный! -
Lielbritānija
Реферат для средней школы8
-
Lielbritānija
Реферат для средней школы5
-
Lielbritānija
Реферат для средней школы9