Valsts atrodas Eiropas ziemeļrietumos uz Britu salām. Tās aizņem Anglija, Skotija un Velsa. Apvienotā Karaliste aizņem lielāko Britu salu daļu, kas atrodas netālu no Eiropas ZR krasta. Mazu salu vidū divas lielākās ir Lielbritānija un Īrija. Krasta līnijas garums ir 12 429 km.
Valsts sadalīta 4 administratīvās iedaļās - Anglija, Velsa, Skotija, Ziemeļīrija. Ziemeļos un rietumos valsti apskalo Atlantijas okeāns, austrumos Ziemeļjūra, rietumos arī Īrijas jūra, dienvidos no kontinenta Lielbritāniju atdala Lamanša un Padekalē šaurumi. Valsts ziemeļu un rietumu daļa ir kalnaina, dienvidaustrumi un valsts centrālā daļa ir samērā līdzena.
Lielbritānijas klimats, kuru būtiski ietekmē Atlantijas okeāns, ir labvēlīgs lauksaimniecības attīstībai. Mērens okeāna klimats, maigs un mitrs (mitrāks ir Ziemeļīrijā, sausāks un vēsāks Skotijā). Klimatu pārsvarā ietekmē siltā Golfa straume. Temperatūras svārstības ir nelielas: vidējā janvāra temperatūra ir no +3ºC līdz +7ºC, vidējā jūlija temperatūra ir no +11ºC līdz +17ºC. Nokrišņu daudzums nodrošina pietiekamu mitruma režīmu. Gadā izkrīt no 625 mm nokrišņu austrumu un dienvidaustrumu daļā līdz 2000 , 3000 mm rietumos. Raksturīgi ir bieži, stipri vēji, miglas un liels apmākušos dienu skaits (dienvidaustrumu rajonos līdz 140 dienu gadā). Vislabāk valsti ir apmeklēt no aprīļa līdz septembrim.…