Реферат
Предпринимательство и право
Недвижимость
Lielvārdes pilsētas teritorijas plānojuma izstrādes proce...-
Lielvārdes pilsētas teritorijas plānojuma izstrādes procesa attīstības gaita un tā izstrādes nozīme īpašuma tiesībās
Оцененный!
Nr. | Название главы | Стр. |
Ievads | 2 | |
1. | Lielvārdes pilsētas teritorijas plānojuma izstrādes procesa attīstības gaita | 3 |
2. | teritorijas plānojuma izstrādes nozīme īpašuma tiesībās | 9 |
2.1. | Vispārīgie noteikumi zemes izmantošanas veidiem | 14 |
Secinājumi | 20 | |
Izmantotā literatūra | 21 |
Lielvārde ir viena no senākajām apdzīvotajām vietām Latvijas teritorijā. Pirmbalti tajā saimniekojuši jau 1.gt.pr. Kristus. 1949.gadā Lielvārdei piešķirtas pilsētciemata, bet no 1992.gada – pilsētas tiesības. 2001.gadā pilsētas teritorija tika paplašināta, iekļaujot, galvenokārt, bijušās kolektīvās saimniecības “Lāčplēsis” ciematu. Lielvārdes pašvaldības teritorija aptver 6007,5 ha, tai skaitā 983,2 ha ir pilsētas teritorija. Iedzīvotāju skaits 2001.gadā statistikā fiksēts 7233, no tiem pilsētā 6285 iedzīvotāji, tas ir 86,9%. Lielvārdes pilsēta ar lauku teritoriju, kā administratīva vienība ar savu pašvaldību, ietilpst Ogres rajonā, kurš vēl nav izstrādājis rajona plānojumu, bet tā izstrādāšanas process ir uzsākts [3].
Lielvārdes pilsētai ar lauku teritoriju šis ir pirmais kopīgi izstrādātais teritorijas plānojums, taču atsevišķi Lielvārdes pilsētai šis jau ir otrais teritorijas plānojums, pēdējo ģenerālo plānu izstrādāja projektēšanas institūts "Pilsētprojekts" vēl Padomju Savienības laikā - 80.tajos gados ar perspektīvi līdz 2005.gadam. Padomju Savienības laikā izstrādātais plāns vēl līdz šim brīdim Būvvaldei kalpo lēmumu pieņemšanas izvērtēšanai no teritoriju plānošanas aspekta agrākajās pilsētas robežās. Savukārt, pilsētas agrākajai lauku teritorijas daļai, ko veido bij. Lāčplēša ciemats, 1981.gadā projektēšanas institūtā “Lauku projekts” tika izstrādāts ciemata plānojuma un apbūves projekts [4].
2001.gada 28.novembrī Lielvārdes pilsētas ar lauku teritoriju dome pieņēma lēmumu Nr.13 „Par teritorijas attīstības plāna izstrādāšanu”, kā rezultātā teritorijas plānojums tika izstrādāts sadarbībā ar Lielvārdes pilsētas ar lauku teritoriju domi "Arhitekta Edgara Bērziņa birojā" saskaņā ar uzdevumu atbilstoši Ministru kabineta 2000.gada 05.decembra noteikumiem Nr.423 "Noteikumi par teritorijas plānojumiem" (šobrīd šie noteikumi ir zaudējuši spēku) [5]. Šā likuma noteiktajos ietvaros, plānojumu izstrādā pamatojoties uz šādiem dokumentiem (27. punkts pirmais līdz astotais apakšpunkts):
spēkā esošs plānojums. Kā minēts iepriekš teritoriālais plānojums izstrādāts ņemot vērā Padomju Savienības laikā izstrādāto ģenerālo plānu, tā laika Lielvārdes pilsētas robežām un 1981. gadā izstrādāto ciemata plānojumu un tam pievienotajiem apbūves noteikumiem lauku teritorijai. Arī apbūves noteikumi ir mantojuši svarīgākās prasības no iepriekšējo gadu plānošanas dokumentiem, papildinājumi ir izstrādāti apbūves noteikumu modelim, līdzīgi kā Tukumā, Rīgā, Jūrmalā, Alūksnē, Liepājā, Jēkabpilī, Babītes pagastā un citur [5]. Protams nedrīkst aizmirst par esošās situācijas izpēti.…
Teritorijas plānojums ir ilgtermiņa (izmantošana ar perspektīvu uz divpadsmit gadiem) teritorijas plānošanas dokuments vai plānošanas dokumentu kopums, kurš izstrādāts un stājies spēkā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un kurā atbilstoši plānošanas līmenim un plānojuma veidam rakstveidā un grafiski attēlota teritorijas pašreizējā un noteikta plānotā (atļautā) izmantošana un šīs teritorijas izmantošanas aprobežojumi. Tas precizē rajona plānojuma vai ja tāda nav, reģiona vai nacionālā plānojuma noteiktus objektus, teritorijas un prasības. Jau daudzus gadus ir aktuāli teritorijas plānojuma izstrādes un īstenošanas jautājumi Latvijas teritorijā, katras vietējās pašvaldības uzdevums ir izstrādāt teritorijas plānojumu, taču ne visas to ir izdarījušas. Mana kursa darba galvenais mērķis ir noskaidrot kāda nozīme teritoriālajam plānojumam ir īpašuma tiesībās, kādi likumi un normatīvie akti tiek piemēroti, ar tiem saistītie aprobežojumi uz īpašuma izmantošanu, lai veicinātu pašvaldības iedzīvotāju veselību, drošību, ērtību un vispārīgu labklājību, saglabātu nākamajām paaudzēm labvēlīgu vidi. Kā arī noskaidrot Lielvārdes pilsētas teritorijas plānošanas procesa attīstības gaitu, uz kādu likumu un MK noteikumu pamata tie tiek izstrādāti, kas tiek ņemti vērā izstrādes gaitā.
- Eiro un tā ieviešana Latvijā
- Hipotekāro kredītu attīstības tendences Latvijā
- Lielvārdes pilsētas teritorijas plānojuma izstrādes procesa attīstības gaita un tā izstrādes nozīme īpašuma tiesībās
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Latvijas Satversmes izstrāde 1922.gadā
Реферат для университета7
Оцененный! -
Liepājas pilsētas Bāriņtiesas funkcijas un kompetence
Реферат для университета20
-
Teritorijas plānošanas loma vides aizsardzībā
Реферат для университета19
Оцененный! -
Teritorijas plānošanas loma vides aizsardzībā
Реферат для университета12
Оцененный! -
Hanzas savienība. Vācijas pilsētas Hanzas savienībā
Реферат для университета13
Оцененный!