"Draudzīgu cilvēku un zelta pludmales pilsēta." (Wendy Bowshber )1 Liepāja ir viena no vecākajām Latvijas pilsētām. Tā ir arī viena no iznākamākajām pilsētām.
Par Liepājas vēsturi vairāk vēlējos uzzināt, jo tā ir mana dzimtā pilsēta. Kaut arī visu savu dzīvi esmu pavadījis Liepājā, ir lietas, kuras vēl neesmu izzinājis, tāpēc ceru šajā darbā papildināt savas zināšanas par Liepāju.
Šī darba mērķis ir izpētīt Liepājas saimniecības vēsturi, bet tā kā Liepājas vēsture sākas jau 13. gs., tad izvēlējos pētīt Liepājas vēsturi no19- 20. gs. līdz mūsdienām.
Liepājas pilsētas attīstība ir bijusi ļoti dinamiska, tā ir mainījusies līdzi laikam, atradusies nepārtrauktā attīstībā. Pilsētas attīstību ļoti ietekmēja osta, dzelzceļš, „Liepājas metalurgs”, bet tas nav vienīgais.
Darbā izpētē tiks izmantoti materiāli, kas ir pieejami internetā un grāmatās.
ir Liepājas 20.gadsimta sākuma ekonomiskās dzīves balsti. Priekšnoteikumi pilsētas saimniecības izaugsmei izveidojās samērā īsā periodā – 20–30 gados. Liepāja no maznozīmīgas provinces pilsētiņas ar nelielu iedzīvotāju skaitu pārvēršas par ievērojamu rūpniecības un tirdzniecības centru ar starptautiskas nozīmes pilsētas vaibstiem. 20.gadsimta sākums tajos ievelk sāpīgu grimasi. Jauno gadu simteni ievada pasaules rūpniecības krīze un tai sekojošā depresija. Pirmajā krīzes gadā vēl aiz inerces sāk darboties vairākas rūpnīcas – tīģeļtērauda rūpnīca "Sevils un komp.", akciju sabiedrības čugunlietuve "Pluto", vēl dažas. …